Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Betano – primul operator de gaming care devine Suporter Oficial FIFA Club World Cup 2022
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Sport

Betano – primul operator de gaming care devine Suporter Oficial FIFA Club World Cup 2022

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 10 februarie 2023
Distribuie

Betano, operator european de top al industriei de pariuri sportive și cazinou online, parte a Kaizen Gaming, își extinde susținerea pentru „sportul rege” și devine primul operator din industria de gaming care se alătură ca Suporter Oficial FIFA Club World Cup 2022, una dintre cele mai importante competiții inter-club din fotbalul mondial.

Parteneriatul dintre Betano și FIFA a început în 2022, când Betano a devenit primul operator din lume selectat Suporter Oficial Regional în Europa pentru Cupa Mondială FIFA 2022™. Odată cu extinderea parteneriatului, Betano marchează o nouă premieră în industria de gaming și face încă o dată echipă cu FIFA pe terenul pe care cele mai puternice cluburi din toată lumea își dispută trofeul FIFA Club World Cup 2022™.

Dragoș Mîndreci, Country Manager BETANO România, a declarat: „Anul trecut, parteneriatul dintre Betano și FIFA pentru Cupa Mondială a stat mărturie pentru pasiunea noastră pentru ”sportul rege”. În 2023, suntem încântați să extindem acest parteneriat, din poziția de Suporter Oficial al FIFA Club World Cup 2022, și, odată cu el, devotamentul pentru milioanele de fani care urmăresc fotbalul devenit spectacol”.

În cele patru etape competiționale, șapte dintre cele mai puternice cluburi de fotbal din toate colțurile lumii se luptă pentru trofeul suprem, sub ochii a milioane de fani din întreaga lume.

Cupa Mondială a Cluburilor FIFA™ reprezintă una dintre cele mai importante adiții în portofoliul sponsorizărilor sportive ale Betano la nivel global, printre care se regăsesc și competiția internațională emblematică Cupa Mondială FIFA Qatar 2022™, cluburile sportive Sporting Lisabona, SL Benfica, FC Porto, Olympiacos Pireu, Panathinaikos, Atletico Mineiro, Fluminense, iar, pe plan local, Cupa României™, FCSB și Universitatea Craiova.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Zelenski a plecat de la Bruxelles cu promisiuni de susținere, dar fără avioane de luptă
Articolul următor Care este momentul în care poate fi exclus un ofertant de la licitația publică?
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Tradiția prinde gust la Târgul de Sfântul Gheorghe din curtea MADR
Agricultură
Ministerul Dezvoltării a decontat peste 75 de milioane de lei pentru lucrări realizate prin PNRR
Finanțe și Bănci
Vizita Papei Leon în Africa, între entuziasm și controverse: unii credincioși se tem că liderii autoritari au fost legitimați
Extern

RSS Știri Financiare

  • Cât costă prevenția medicală în 2026? Analizele și investigațiile de bază pot ajunge și la 6.000 de lei
  • Furnizorii români, exporturi de aproape 80 milioane euro în 2025 prin intermediul Lidl
  • Tavex a vândut aproape 500 kilograme de aur pe plan local în 2025
  • Platforma europeană de investiții pentru proiecte imobiliare InRento se lansează în România
Sport

CM Hochei: Statele Unite câștigă titlul mondial după un meci epuizant. Elveția pierde a doua finală consecutiv

8 minute
Sport

Antrenată de românul Octavian Zidaru, Vivian Kong a câștigat aurul la Jocurile Olimpice învingând-o pe favorita Auriane Mallo-Breton sub privirile lui Emmanuel Macron

1 minute
Sport

Bianca Ghelber, locul 9 la aruncarea ciocanului

1 minute
Sport

David Popovici, calificat în finala de la 100 de metri liber de pe locul al 5-lea

1 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?