Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: STC Partners a vândut 50% din prima fază a ansamblului rezidențial Quartier Azuga
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Imobiliare

STC Partners a vândut 50% din prima fază a ansamblului rezidențial Quartier Azuga

Curierul Național
Autor Curierul Național
Publicat 30 mai 2023
Distribuie

În nici șase luni de la startul construcției proiectului Quartier Azuga, dezvoltatorul STC Partners vinde 50% din apartamentele din prima fază.

De la familii la corporatiști care lucrează în zona Aviației/ Pipera sau persoane care deja locuiesc în această zonă și își doresc un spațiu de locuire îmbunătățit și până la investitori individuali interesați să investească în apartamente de calitate, acestea reprezintă principalele categorii de cumpărători în ansamblul rezidențial Quartier Azuga, situat în zona Doamna Ghica. “Suntem foarte bucuroși de rezultatele pe care le-am obținut la Quartier Azuga, un lucru care confirmă calitatea ansamblului rezidențial. Am calculat fiecare detaliu al proiectului nostru și am alcătuit un set excelent de beneficii, la prețuri competitive. Reușind să obținem o asemenea performanță de vânzări într-un timp scurt, ne oferă o încredere și mai mare în proiect și în comunitatea care deja se formează în Quartier Azuga”, spune Adi Steiner, Managing Partner, STC Partners.

Prima fază a proiectului va cuprinde două clădiri cu un număr total de 93 de apartamente, de la studiouri duble la apartamente cu 4 camere, printre care şi apartamente cu grădină sau penthouse-uri, şi va fi finalizată în prima jumătate a anului 2024 cu primii rezidenţi aşteptaţi să se mute în al treilea trimestru al anului 2024, urmată de faza II în paralel şi cu un termen de finalizare al întregului proiect la mijlocul lui 2025. “Continuăm și cu alte vești bune pentru proiect și rezidenții acestuia, legate de infrastructura din zonă, unde așteptăm finalizarea pasajului Doamna Ghica chiar în această toamnă și care va oferi posibilitatea unei călătorii de 10 minute cu mașina până în cartierele Aviației/ Pipera, una dintre zonele cheie de interes din București”, explică Steiner.

Ansamblul rezidențial Quartier Azuga vine cu un set amplu de beneficii, printre care şi eficienţa energetică ridicată. Proiectul depășește semnificativ minimumul standardului nZEB în ceea ce privește clădirile rezidențiale noi, respectiv oferirea a circa 50% de energie verde, și asigură economisirea de până la 70% a costurilor cu facturile de gaze şi electricitate, un nivel scăzut al emisiilor de carbon, costuri comune mici, condiţii favorabile pentru accesarea unui credit bancar pentru achiziţie şi perspectiva unei impozitări reduse pe viitor.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior cauciucuri de vara Cum să alegi dimensiunea potrivită a cauciucurilor de vară pentru mașina ta
Articolul următor Greva profesorilor se extinde în celelalte sectoare publice: Protestează personalul TESA din Sănătate, angajații CFR, polițiștii, agenții din penitenciare și funcționarii din prefecturi
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Moțiunea de cenzură împotriva Guvernului a picat
Politic
Despre traseele de drumeție de la munte accesibile copiilor
Turism
Top 5 stațiuni montane din România pentru familii, cu facilități pentru copii
Turism

RSS Știri Financiare

  • IT&C becomes Romania’s leading services exporter, with a 6.67% contribution to GDP
  • Romania operates the third-largest deposit return system in the EU
  • IT&C devine liderul exporturilor de servicii. Contribuția la PIB a sectorului a ajuns la 6,67%
  • 1 din 2 români alocă un buget de până la 1.000 de lei pentru Crăciun și Revelion

Citește și

Actualitate

Cushman & Wakefield Echinox a consiliat proprietarii Oregon Park

2 minute
Imobiliare

Riscurile cibernetice, reglementările de mediu și creșterea dobânzilor, principalii factori care vor influența performanța financiară a companiilor imobiliare în 2024

5 minute
Imobiliare

CITR asigură continuitatea activității Fabricii de Cultură din Sibiu prin vânzarea spațiului către Primăria Sibiu

4 minute
Imobiliare

Top 10 previziuni pentru piața imobiliară din România în 2024

11 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?