Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: easySales finalizează integrarea cu marketplace-ul Altex și deschide accesul la 12 milioane de vizitatori unici
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

easySales finalizează integrarea cu marketplace-ul Altex și deschide accesul la 12 milioane de vizitatori unici

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 15 iunie 2023
Distribuie
Ciprian Cazacu

Fiecare magazin online cu afaceri de peste 500.000 Euro și minimum 300 de produse în portofoliu este eligibil pentru intrarea pe marketplace-ul Altex

  • 61% dintre vânzările automatizate prin easySales se realizează prin marketplace-uri și 39% prin site-urile proprii ale comercianților
  • Categoriile de produse din marketplace-ul Altex sunt jucării, sport, băuturi, home & deco, DIY & bricolaj, sanitare și produse pentru copii
  • Comisionul unic al marketplace-ului Altex este de 8% din valoarea tranzacției

Platforma SaaS de management automatizat și centralizare a activităților de eCommerce easySales integrează de acum și accesul la marketplace-ul Altex și deschide accesul afacerilor online la 12 milioane de noi vizitatori unici.

„Motivația strategică a integrării marketplace-ului Altex în platforma noastră este de a oferi comercianților o gamă largă de canale de vânzare și de a-i ajuta să își extindă afacerile lor online. Integrarea cu Altex deschide noi categorii de produse pentru aceștia și le permite să își diversifice canalele de vânzare, prin accesul la unul dintre cele mai mari magazine online din România”, spune Ciprian Cazacu, cofondator easySales.

Fiecare magazin online cu afaceri de peste 500.000 Euro și minimum 300 de produse în portofoliu este eligibil pentru intrarea pe marketplace-ul Altex, iar capacitatea de livrare, pentru eligibilitate, este de până la două zile lucrătoare.

„În relația cu partenerii, în cadrul marketplace Altex, preluăm integral zona de livrare, cu o taxă unică de livrare pentru clienți. Ne concentrăm pe calitatea produselor, pe calitatea partenerilor, dorim să asigurăm o varietate cât mai largă de produse în categoriile complementare pe care le dezvoltăm, obiectul principal fiind acela de a deveni un marketplace important în regiune”, spune Monica Ciolănel, Director MarketPlace Altex România.

Categoriile de produse din marketplace-ul Altex ce pot fi accesate de magazinele online sunt jucării, sport, băuturi, home & deco, DIY & bricolaj, sanitare și produse pentru copii. Altex este și unicul marketplace din România care precepe o taxă unică per comandă, de 8% din valoarea acesteia.

Speedwell începe Record Park, un proiect mixt în Cluj-Napoca
26 noiembrie 2018

Potrivit studiilor proprii, 61% dintre vânzările automatizate prin easySales se realizează prin marketplace-uri și 39% prin site-urile proprii ale comercianților.

Platforma SaaS de management automatizat și centralizare a activităților de eCommerce este deja prezentă, în afara țării, în Bulgaria și Ungaria, iar anul acesta își va continua extinderea pe alte piețe externe.

La finalul anului 2022, clienții din portofoliul easySales au listat peste 10 milioane de produse pe diferite platforme marketplace, au generat mai mult de 3 milioane de facturi și 3 milioane de documente de livrare, în mod automatizat, și au beneficiat de traduceri automate pentru 900.000 documentații de produse. Valoarea totală a comenzilor procesate prin easySales era, la finalul lunii decembrie, de peste 400 milioane euro.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Cât au cheltuit românii în zilele libere 1 iunie și Rusalii
Articolul următor Peste 59.000 de locuri de muncă sunt vacante la nivel naţional
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Autoritatea Electorală Permanentă respinge informațiile false privind poziția președintelui instituției referitoare la organizarea alegerilor parlamentare anticipate
Politic
Tom Cruise este de nerecunoscut în cel mai nou rol din carieră
Cultură și Educație
Polonia, “țara cărbunelui”, produce deja energie eoliană în Marea Baltică, după ce a pus și fotovoltaice mai mult decât toată puterea instalată a României
Energie

RSS Știri Financiare

  • Cât costă un concediu pentru o familie de trei persoane în Bulgaria, la all-inclusive
  • Peste 100.000 metri pătrați de birouri au fost tranzacționați în primul semestru din 2026
  • Dristor Kebap, afaceri de 54,4 milioane lei în primul semestru al anului. Creștere de 43,7%
  • IWG deschide patru noi centre coworking la București, Iași și Timișoara
Companii

2022, cel mai profitabil an pentru companiile românești

6 minute
Companii

Doar 11.44% dintre antreprenorii din agribusiness, transporturi şi online au o strategie financiară adaptată la condiţiile actuale

2 minute
Companii

Alukönigstahl – afaceri de 21,5 milioane euro în 2018

4 minute
Companii

Lanț de supermarketuri amendat de ANPC cu peste 7 milioane de lei pentru nereguli constatate în toată țara

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?