Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Ce înseamnă jobul ideal în 2018
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Eveniment

Ce înseamnă jobul ideal în 2018

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 15 octombrie 2018
Distribuie
img_adtt

Angajatori de TOP revine în Timișoara pe 19-20 octombrie la Centrul Regional de Afaceri și promite să aducă Jobul ideal mai aproape de cei care sunt în căutarea unui loc de muncă. Cel mai mare targ de cariera, Angajatori de TOP Timişoara reuneşte în această toamnă peste 3000 de oportunități de carieră și 70 de companii, dintre care cei mai mulți angajatori își desfășoară activitatea în Inginerie şi Producţie, IT, Retail, Automotive, Servicii şi BPO, FMCG.

Cu o tradiție de 12 ani pe piața din România, Angajatori de TOP este un eveniment de referință pentru piața de resurse umane. Scopul evenimentului este să faciliteze interacțiunea dintre angajatori și candidați și să le ofere acestora din urmă contextul în care pot avea acces la oportunități de carieră și sesiuni de dezvoltare personală și profesională. Mesajul cheie al evenimentului din această toamnă fiind „Jobul tău ideal există! Găsește-l la Angajatori de TOP”

Angajatori de TOP își propune să îi aducă mai aproape pe cei care își doresc un job ideal, fie că acesta înseamnă beneficii financiare, siguranță, mediu de lucru plăcut sau flexibilitatea jobului. Evenimentul reunește peste 3000 de joburi in Timisoara, 70 de companii de top, o diversitate a joburilor, programe de internship & trainee, workshop-uri pentru dezvoltarea personală și profesională, consiliere gratuită în carieră.

Din perspectiva angajatorilor principalele 5 atribute care definesc un job ideal sunt: munca în echipă (84%), posibilitatea de a evolua profesional (70%), loc de muncă provocator (57%), motivant (57%) și siguranța jobului (54%). Companiile înțeleg că modul în care angajații colaborează, eficiența cu care lucrează împreună sunt aspecte care definesc un loc de muncă ideal. O echipă unită va performa la potențial maxim, iar dezvoltarea și performanța fiecarui membru se bazează pe modul în care interacționează cu ceilalți colegi. Încurajarea evoluţiei profesionale și accesul la reale oportunităţi de carieră, alături de un mediu de business provocator și motivant sunt aspecte care au fost menționate de angajatori ca având impact major asupra a ceea ce înseamnă un job ideal.

Cum se pot pregăti candidații pentru a obține jobul ideal la Angajatori de TOP Timișoara? Este important ca participanții să manifeste seriozitate şi motivare de la prima interacțiune pe care o au cu angajatorii, iar aşteptările lor să fie realiste. La fel de important este modul în care au redactat CV-ul. Dacă au nevoie de consiliere de carieră sau recomandări în privința modului în care este redactat CV-ul, pot trece pe la standul CV Experts unde primesc gratuit sfaturi valoroase din partea consultanților în HR. Un alt punct important pe agenda participanților sunt conferințele și workshopurile care îi vor ajuta în dezvoltarea pe plan profesional și personal, acestea fiind adresate atât candidaților cu profil IT sau inginerie, cât și candidaților cu profil non-tehnic.

O parte dintre angajatorii care au confirmat deja prezența la Angajatori de TOP Timișoara sunt: Adient, Akwel, B.Braun, BeeSpeed, Berg Software, Bosch Service Solutions, Coca-Cola HBC Romania, Continental, Decathlon Production, DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE – ROMANIA, DM Drogerie Markt, DRÄXLMAIER Group, Elektrobit, Endava, Faulhaber Motors, Filtration Group, Flex, HELLA, Huawei, Huf. Kaufland Romania, Kimball Elektronics, Lidl Romania, Mahle, McDonald`s in Romania, MHP – A Porsche Company, Microsoft, Nokia, Plan.net Technology, Plexus, RapidSolution Software, Research Now SSI, Rossini Sleeve Technologies, SAP, Sustainalytics, Toluna. WALTER GROUP Austria, Wipro Automotive Excellence Center, Visteon, Wipro LTD.

Cei care sunt în căutarea unui job se pot înscrie gratuit online, pe https://www.hipo.ro/locuri-de-munca/angajatoridetop/timisoara, ulterior pot participa la eveniment în baza CV-ului tip Barcode.

festivalul filmului european 2019
Festivalul Filmului European la București și în alte orașe
11 iunie 2019
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior 80% din spațiile de retail livrate în prima jumătate din 2018 se află în orașe secundare și terțiare
Articolul următor Legile Justiţiei, adoptate de Guvern pe ,,repede înainte”
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

APCE: Puterea totală instalată în bateriile prosumatorilor depășește toată puterea de stocare a energiei din România
Energie
Avertizare privind o tentativă de fraudă prin folosirea unui link ce imită interfața Formularului Unic de Contact al ANAF
Fiscalitate
Barometrul RetuRO: Sistemul de Garanție-Returnare se apropie de 9 miliarde de ambalaje returnate
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Peste 356 milioane de ambalaje SGR au fost colectate în ianuarie 2026
  • Cosmopolis a vândut mai multe locuințe în 2025 decât Târgu Jiu, Tulcea, Deva sau Reșița
  • Olanda scade, cererea pentru tabere educaționale în SUA și Japonia explodează. Harta studiilor abroad
  • Nostalgia Radio s-a lansat în FM. În București se ascultă pe frecvența 90,2 FM
Show caritabil de stand up comedy pentru copiii cu autism-min
Eveniment

Show caritabil de stand-up comedy pentru copiii cu autism: „Eu râd, tu râzi, noi râdem”.

3 minute

Unde mergem

4 minute

Sărbătoarea Castanelor 2024

0 minute

Unde mergem

2 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?