Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Sesiune plenară a PE la Strasbourg, consacrată problemelor fierbinţi ale actualităţii internaționale
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Extern

Sesiune plenară a PE la Strasbourg, consacrată problemelor fierbinţi ale actualităţii internaționale

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 14 februarie 2022
Distribuie
Parlamentul European, Strasbourg Foto: Diliff, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons

Comunicat de presă al PE

Agenda actualei sesiuni plenare a Parlamentului European, ale cărei lucrări se desfăşoară la Strasbourg în perioada 14-17 februarie, include între altele:
– PE discută cu Josep Borrell despre amenințarea militară reprezentată de Rusia la adresa Ucrainei. PE va dezbate miercuri cu șeful diplomaţiei europene, Josep Borrell, cele mai recente încercări diplomatice de dezamorsare a tensiunilor dintre Rusia și Vest în ceea ce privește Ucraina. .
– Statul de drept: PE dezbate hotărârea privind regulamentul de condiționare cu Ursula von der Leyen. Eurodeputații vor evalua miercuri decizia Curții de Justiție a UE cu privire la cererea de anulare a regulamentului care corelează plata fondurilor UE cu respectarea statului de drept.
– Combaterea cancerului: PE va solicita acțiune mai puternică din partea Uniunii Europene. Parlamentul European va dezbate și va vota propunerile sale cu privire la măsurile și acțiunile pe care UE trebuie să le întreprindă pentru a combate cancerul.
– COVID-19: Eurodeputații discută cu Comisia despre situația liberei circulații în Uniunea Europeană. Eurodeputații și Comisia vor dezbate miercuri după-amiază situația actuală a normelor privind călătoriile în interiorul UE, precum și necesitatea unei abordări coordonate.
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Apelul de preselecţie pentru microelectronică IPCEI-MECT s-a încheiat cu succes
Articolul următor Împărţirea pe loturi a lucrărilor de modernizare şi reparaţii drumuri va creşte concurenţa
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

CE Înot: După un finiș de vis, David Popovici își depășește rivalul și intră în istorie
Sport
Elite Grup achiziționează platforma industrială Sanex din Cluj-Napoca pentru 40 de milioane de euro
Imobiliare
Turiștii români, invitați la o călătorie în jurul provinciei lacurilor, Imbabura, din nordul Ecuadorului
Turism

RSS Știri Financiare

  • Peste 100.000 metri pătrați de birouri au fost închiriați în București în primul semestru din 2026
  • Un nou brand românesc de deserturi artizanale premium, Franțuzisme
  • Carierele viitorului în freelancing și cum transformi tehnologia în profit
  • Cele mai bune motociclete sub 5.000 de euro: seria CFMOTO NK și SR
Extern

Putin în India: Vizita la Delhi, între petrol, apărare și geopolitică

2 minute
Extern

Războiul din Ucraina: O declarație critică a lui Jens Stoltenberg la adresa Aliaților Ucrainei. Țările NATO nu livrează suficiente muniții

1 minute
Extern

Creşte tensiunea în Peninsula coreeană. Pyongyang ameninţă cu întărirea prezenţei militare la frontiera cu Sudul

3 minute
Extern

John Kerry, al treilea demnitar american care se deplasează la Beijing în decurs de doar o lună de zile. Nu sunt totuși rezultate palpabile

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?