Corespondenți de presă aflați la Praga, citați de «Le Figaro», susțin că manifestația de marți din capitala Cehiei este considerată a fi cea mai mare înregistrată vreodată în ultimele decenii. Premierul Andrej Babis este suspectat de fraudarea fondurilor europene. În plus, potrivit unui raport de audit al Comisiei Europene, el se află în situația de conflict de interese.
«Nu este normal ca un om aflat într-o astfel de situație de conflict de interese și ale cărui probleme personale aduc prejudicii întregii țări să mai rămână prim-ministru», a declarat în fața celor aproape 120.000 de manifestanți Mikulas Minar, liderul unui mare ONG pentru apărarea democrației. Protestatarii au umplut din nou marea Piață Venceslas, principala arteră a capitalei, loc simbolic în istoria acestei țări. Începând de la sfârșitul lunii aprilie, la Praga au loc în mod regulat manifestații împotriva premierului Andrej Babis și a ministrului de Justiție, Marie Benesova, pe care protestatarii o bănuiesc că vrea să frâneze urmărirea judiciară împotriva premierului. Potrivit documentelor date publicității în aceste zile în presa cehă, Comisia Europeană estimează că Babis, al doilea cel mai bogat om din Cehia, continuă să obțină beneficii de la holdingul Agrofert, fondat de el, dar de care s-a separat în 2017 în favoarea soției sale. Bruxellesul, la rândul său, cere Cehiei rambursarea a 17,4 milioane de euro. Andrej Babis (64 de ani) a negat marți, în parlamentul ceh, acuzația potrivit căreia s-ar afla în conflict de interese.
SOȚUL MEU A DISPARAT ȘI DR. SUNNY MI L-A READUS ȘI SUNT IMPLICAT ȘI A TREBUIT SĂ RĂSPÂND VESTIREA BUNĂ
Numele meu este Dita Alex. Am fost traumatizată și ruptă când soțul meu m-a părăsit și nu mi-am putut reveni luni de zile. Am făcut tot ce am putut să-l recuperez, dar fără rezultat. Am plecat în alt oraș sperând să o iau de la capăt. Am intrat în contact cu un alt bărbat cu care am încercat din răsputeri să fiu, dar nu a ieșit pentru că nu l-am putut iubi. Știam că încă iubesc și îmi doresc bărbatul înapoi. Așa că am început să caut ajutor și atunci l-am găsit pe DR SUNNY din diferite perspective și am citit despre el. Am început să vorbim și l-am făcut să înțeleagă tot ce trebuia să știu, am avut încredere în el și am urmat procedurile. A lucrat pentru mine și a restabilit dragostea și legătura dintre mine și soțul meu și imediat după 48 de ore, așa cum a promis, soțul meu m-a căutat, am vorbit și a coborât să mă vadă unde eram, am rezolvat lucrurile și s-a întâmplat. din nou fericiți împreună. DR SUNNY este de încredere și te poate ajuta și pe tine dacă apelezi la el pentru orice. Doar WhatsApp-i +2348082943805. sau contactați-l prin e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com