Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Schneider Electric îl numește pe Ionuț Farcaș în funcția de Președinte al zonei Europa Centrala & de Est
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Energie

Schneider Electric îl numește pe Ionuț Farcaș în funcția de Președinte al zonei Europa Centrala & de Est

Curierul Național
Autor Curierul Național
Publicat 6 februarie 2025
Distribuie

Schneider Electric, lider în transformarea digitală a managementului energiei și automatizării, îl numește pe Ionuț Farcaș în funcția de Președinte al Zonei Europa Centrală și de Est.

Ionuț s-a alăturat echipei Schneider Electric în 2014, ocupând poziția de Vicepreședinte al Diviziei de Energie în România, aducând cu el experiență valoroasă în același sector atât din România, cât și din alte țări europene. De atunci, a ocupat mai multe funcții de conducere, inclusiv cea de Country General Manager pentru Bulgaria, Albania, Macedonia de Nord și Kosovo, iar ulterior ca Senior Vice President pentru divizia Power Products, responsabilă pentru Europa și piețele internaționale.

„Sunt entuziasmat să mă întorc de unde am pornit călătoria în cadrul Schneider Electric. Europa Centrală și de Est este o regiune cu un mare potențial de creștere și inovație, iar România rămâne o piață dinamică, de mare importanță, în cadrul strategiei globale a companiei noastre,” a declarat Ionuț Farcaș.

„Suntem încântați să ne reîntâlnim cu Ionuț Farcaș, acum în noua sa calitate de lider al Zonei CEE și ne bucurăm că vom avea un lider care cunoaște îndeaproape piața și organizația din România, aceasta fiind subsidiara în care a început parcursul său în Schneider Electric”, spune Lucian Enaru, Country Manager Schneider Electric România, Armenia și Moldova. „Regiunea din care facem parte este complexă și ofertantă, iar vasta experiență internațională a lui Ionuț ne va ajuta să valorificăm din plin toate oportunitățile disponibile.”

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Închiderea USAID de către Trump oprește programele care salvează vieți
Articolul următor Aderarea la Schengen: Cum economisește România 53 de milioane de euro și reduce 95.000 de tone de CO₂ în fiecare an
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Johnson&Johnson, obligată să plătească 40 de milioane $ despăgubiri la două femei care au spus că pudra de talc le-a cauzat cancer ovarian
Extern
UGIR – invitat la ședința Comisiei de dialog social din cadrul Instituției Prefectului, Județul Maramureș
Actualitate
Donald Trump, dat în judecată pentru că a demolat o aripă a Casei Albe ca să construiască o sală de bal
Extern

RSS Știri Financiare

  • Largest office occupiers spend under 5% of turnover on modern workspaces
  • Romania’s coworking market expands by 20% this year
  • Piața de coworking din România a crescut cu 20% anul acesta
  • MedLife a devenit cea mai valoroasă companie a sectorului de sănătate din România

Citește și

Energie

Termocentrala Ișalnița se închide definitiv la 1 ianuarie 2026

1 minute
Energie

Termocentrala de la Paroșeni nu a produs niciun MWh de când a fost înființat noul Complex Energetic Valea Jiului

3 minute
Energie

Doar consumul rețelelor electrice ar aduce facturi mai mari cu peste două miliarde de lei, chiar din ianuarie, din cauza scumpirii energiei în piață

8 minute
Asigurări

Asirom are un nou director general

1 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?