Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente cuponului 2 pentru obligațiunile emise de Elefant Online SA
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Economie

Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente cuponului 2 pentru obligațiunile emise de Elefant Online SA

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 25 noiembrie 2022
Distribuie

Depozitarul Central informează investitorii că, începând cu data de 28/11/2022, distribuie sumele de bani aferente -CUPON 2 pentru obligațiunile emise de Elefant Online SA (simbol ELF26). Emitentul va plăti obligatarilor sumele de bani aferente -CUPON 2, utilizând serviciul naţional lansat de către Depozitarul Central. Valoarea dobânzii aferente fiecărei obligațiuni este de 4.5370 LEI.
Obligatarii care beneficiază de sumele de bani sunt cei înregistraţi în registrul obligatarilor emitentului, la data de 14/11/2022.
Obligatarii care sunt clienți ai unui Participant la sistemul de compensare-decontare și registru al Depozitarului Central își pot încasa sumele de bani prin intermediul acestuia.
Pentru obligatarii care nu au cont deschis la un participant al sistemului RoClear, plata se efectuează prin transfer bancar, în baza solicitărilor transmise de aceștia.
Începând cu anul 2015, ca urmare a modificării cadrului de reglementare aplicabil distribuirii dividendelor şi a oricăror alte sume cuvenite deţinătorilor de valori mobiliare, distribuirea dividendelor se efectuează prin intermediul Depozitarului Central şi al participanţilor la sistemul de compensare decontare și registru.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior <strong>Ministrul Energiei a participat la Reuniunea Extraordinară a Consiliului TTE</strong>
Articolul următor <strong>Noul mod de taxare votat de deputați forțează oprirea a mii de MW din regenerabile în plină criză energetică în România </strong>
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Nicușor Dan anunţă că o nouă dronă a fost doborâtă pe teritoriul României. Este a treia în mai puțin de 48 de ore
Actualitate
Care au fost cele mai mari avarii în rețeaua electrică în România în 2025
Energie
România și India consolidează cooperarea economică în cadrul Romania-India Business Forum
Extern

RSS Știri Financiare

  • Aeroportul Băneasa a avut în ultimele șase luni mai mulți pasageri decât întreg anul 2025
  • Ham pentru motocoasă: un accesoriu care influențează în mod direct confortul și performanța rezultatelor
  • Peste 2,4 miliarde de ambalaje SGR returnate de români până la jumătatea anului 2026
  • MR.DIY deschide al doilea magazin din București în Colosseum Mall
Energie

Reînnoirea nucleară la nivel global, decalaje de implementare la nivel național

6 minute
Imobiliare

România a câștigat procesul în cauza Alverley Investments Limited and Germen Properties Ltd, investitorii proiectului imobiliar Băneasa

2 minute
Finanțe și Bănci

CEC Bank emite cu succes o nouă tranșă de obligațiuni eligibile MREL și primește un rating BB de la Fitch Ratings

6 minute
Transporturi

Timișoara își extinde flota cu încă 10 tramvaie Bozankaya. Investiție de peste 105 mil. lei în mobilitate sustenabilă

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?