Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Cursuri gratuite de formare profesională pentru antreprenori, manageri și angajați ai departamentelor de resurse umane
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Actualitate

Cursuri gratuite de formare profesională pentru antreprenori, manageri și angajați ai departamentelor de resurse umane

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 15 octombrie 2018
Distribuie
avocat competent

Patronatul Tinerilor Întreprinzători din România (PTIR) oferă cursuri gratuite de formare profesională pentru antreprenori, manageri și angajați ai departamentelor de resurse umane.

Patronatul Tinerilor Întreprinzători din România (PTIR) implementează în perioada 4 mai 2018- 3 mai 2019, proiectul „PROACTIV PLUS – competitivitate pentru viitor” ce are ca scop principal creșterea competitivității și adaptabilității întreprinderilor, inclusiv a start-up-urilor, la schimbările și dinamica sectoarelor economice cu potențial competitiv prin stimularea dezvoltării competențelor antreprenorilor, managerilor și angajaților din zonele Sud Muntenia, Sud-Vest Oltenia și Centru.

Astfel, în cadrul proiectului:

  1. Un număr de minim 384 de persoane (264 antreprenori și 120 de angajați în poziții de management) vor beneficia de cursuri gratuite pentru îmbunătățirea abilităților manageriale și antreprenoriale pentru următoarele tipuri de competențe:
  2. “Competente antreprenoriale”,
  3. “Manager de inovare”,
  4. “Manager îmbunătățire procese”.
  5. 120 de angajați din departamentele de resurseumane vor participa la o serie de cursuri pentru îmbunătățirea abilităților de management al resurselor umane pentru ocupațiile de “Manager resurse umane” și “Inspector resurse umane”.
  6. Minim 46 de IMM-uri vor fi sprijinite în realizarea unei planificări strategice pe termen lung, care sa permită anticiparea schimbărilor din domeniile în care activează.

De asemenea, proiectul presupune realizarea de multiple activități de informare și conștientizare menite să sporească importanța acordată programelor de formare profesională pentru angajați.

“Proiectul PROACTIV PLUS vine ca o necesitate de adaptare a cunoștințelor antreprenorilor și angajaților din IMM-uri la dinamica economiei românești. Lipsa forței de muncă, neadaptarea specificului firmei la noutățile pieței sau lipsa inovării sunt probleme reale cu care se confruntă mediul de afaceri din România. Astfel, Patronatul Tinerilor Întreprinzători din România, vine atât în sprijinul antreprenorilor cât și al angajaților din IMM-uri cu o serie de cursuri gratuite de formare profesională ce au ca obiectiv acumularea de cunoștințe suplimentare necesare creșterii productivității, adaptabilității și a competenței resursei umane. Adițional cursurilor, vom sprijini și 46 de IMM-uri în elaborarea sau adaptarea strategiei actuale, pentru creșterea competitivității și adaptarea la noile tendințe din piețele în care activează.”, Noel Ștefan – Manager de Proiect PROACTIV PLUS – competitivitate pentru viitor.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Condițiile tehnice și economice de acces la infrastructura Netcity în consultare publică
Articolul următor Brexit: Negocierile europenilor cu britanicii au fost suspendate, cu constatarea unui eșec
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

România, în pericol de retrogradare economică. Agențiile de rating avertizează asupra crizei politice
Economie
Valentin Ionescu, Președinte ISF: „Valoarea companiilor este redefinită de tehnologie, inteligență artificială și reziliență”
Finanțe și Bănci
apartamente-moderne
Prejudiciu de peste 13 milioane de lei în domeniul imobiliar descoperit de ANAF Antifraudă la Iaşi
Imobiliare

RSS Știri Financiare

  • Brandul polonez TATUUM pregătește magazine noi la Brașov și Cluj-Napoca
  • Românii și telefonul, o relație frustrantă! Majoritatea au ratat momente importante din cauza acestuia
  • Primul restaurant wagamama din România se va deschide la București
  • DS Smith investește peste 14 milioane de euro în fabricile de ambalaje din România
Actualitate

Calendar

1 minute
Actualitate

Kovesi, din nou la audieri LIVE VIDEO

3 minute
Actualitate

ANCOM: Un alt actor politic reclamă utilizarea înșelătoare a serviciilor oferite de marile platforme online

2 minute

Libra Internet Bank finanțează afacerile agricole

2 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?