Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Joe Biden cere serviciilor de informații un raport privind originea Covid-19 în termen de 90 de zile
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
ExternFeatured

Joe Biden cere serviciilor de informații un raport privind originea Covid-19 în termen de 90 de zile

Maria Capitaine
Autor
Maria Capitaine
Publicat 26 mai 2021
Distribuie
foto: Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons


Teoria unui accident de laborator la Wuhan, în China, a revenit cu insistenţă în ultimele săptămâni în dezbaterea americană. Miercuri, preşedintele Joe Biden a cerut serviciilor de informaţii americane să „redubleze eforturile” pentru a explica originea Covid-19 şi a solicitat ca, în termen de 90 de zile, să-i fie prezentat un raport pe această temă. „Statele Unite vor continua să coopereze cu partenerii lor din toată lumea pentru a face presiune asupra Chinei să participe la o anchetă internaţională completă, transparentă şi bazată pe dovezi”, a declarat preşedintele american. El a susţinut că nu există dovezi suficiente pentru a concluziona „dacă acest virus a apărut din contactul uman cu un animal infectat sau dintr-un accident de laborator… Nu sunt dovezi suficiente nici pentru a demonstra dacă una din variante este mai probabilă decât cealaltă”.
Biden crede că exista posibilitatea ca o concluzie credibilă să nu fie niciodată cunoscută, având în vedere refuzul guvernului chinez de a coopera pe deplin cu anchetatorii internaţionali. „Nerespectarea inspectorilor noştri pe teren în acele luni de început (de pandemie – n.n.) va împiedica întotdeauna orice investigaţie cu privire la originea Covid-19”, a spus Biden.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Mai mulți morți și răniți într-un nou atac cu armă de foc, în California
Articolul următor seo Afacerea ta în TOP vânzări online prin ecomunicat.ro
2 comentarii
  • Doftor Fauci,pardon, Fausti spune:
    27 mai 2021 la 3:44

    Esti dastapt tere, hombre. De parca din 2019 pana azi serviciile n-au aflat, daca nu cumva stiau deja , orijinea acestui virus inhormational. Si daca n-au aflat ele din 2019 in 2021 chestia asta, ir sa o faca acu, la ordinul tau? Pana iti dau ele raspunsul trece plandemia !

    Răspunde
  • Zoil spune:
    28 mai 2021 la 11:56

    Pen’ce mai trebuie un … „termen de 90 de zile privind originea covid-19”, cand totu-i clar / din laborator ? Intrebarea-i : fu scapat, ori fuse pus/implementat ?!

    Răspunde

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Finanțări de până la 200.000 lei deblocate: MEDAT anunță reluarea implementării programului Femeia Antreprenor
Actualitate
Polarizare pe piața birourilor. 87% dintre companiile mari își mențin suprafețele de birouri, în timp ce firmele mici se extind 
Imobiliare
Asociația Editorilor din România spune NU taxei pe citit!
Cultură și Educație

RSS Știri Financiare

  • Cât costă prevenția medicală în 2026? Analizele și investigațiile de bază pot ajunge și la 6.000 de lei
  • Furnizorii români, exporturi de aproape 80 milioane euro în 2025 prin intermediul Lidl
  • Tavex a vândut aproape 500 kilograme de aur pe plan local în 2025
  • Platforma europeană de investiții pentru proiecte imobiliare InRento se lansează în România
Extern

Jens Stoltenberg nu ia în serios anunțul Rusiei privind unele reduceri de trupe de la frontiera cu Ucraina. Sunt doar declarații

2 minute
Extern

O companie uriașă anunţă cel mai mare val de concedieri: 9.000 de oameni, daţi afară!

2 minute
Extern

Apropiat summit China-Europa: Uniunea Europeană va cere Beijingului să sancționeze întreprinderile care ocolesc embargoul contra Rusiei

4 minute
Extern

Zborurile cu avionul pe distanțe scurte, interzise în Franţa

3 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?