Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Majoritatea clădirilor de birou din Pipera-Voluntari obţin certificarea DEKRA, Trusted Facility Standard
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Imobiliare

Majoritatea clădirilor de birou din Pipera-Voluntari obţin certificarea DEKRA, Trusted Facility Standard

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 18 ianuarie 2022
Distribuie

Începând cu luna decembrie 2021, peste 20 de clădiri din Pipera-Voluntari, nordul Bucureştiului, obţin certificarea DEKRA Locaţie de Încredere (Trusted Facility Standard), în contextul pandemiei de coronavirus.

Certificarea clădirilor conform standardului DEKRA Locaţie de Încredere (Trusted Facility Standard) a presupus un audit complet, privind evaluarea măsurilor de protecţie sanitară în conformitate cu directivele Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii, în concordanţă cu practicile de siguranță a sănătății complete şi corecte a tuturor protocoalelor standardizate de combatere a răspândirii COVID-19, pentru birourile companiilor.

„În contextul actual al valului de pandemie, dar şi pentru a ţine pasul cu schimbarea responsabilităţilor de management, angajatorii stabilesc noi standarde dedicate sănătăţii şi siguranţei angajaţilor pentru a redeschide cu încredere locaţiile de birouri. Cei care s-au certificat şi-au dorit să pună pe primul plan protecţia şi siguranţa oamenilor la locul de muncă, la birou. Certificarea obţinută asigură capacitatea de a funcţiona în echipă, la birou, în condițiile COVID-19 şi oferă siguranţă pentru angajaţi, o creștere a încrederii în spaţiile office cu scopul de a-şi relua cu succes activitatea într-un mediu fizic, alături de ceilalţi colegi”, declară Cornel Iacob, Director Regional, DEKRA Certification.

Cornel Iacob

Obținerea certificării DEKRA Locaţie de Încredere (Trusted Facility Standard) confirmă faptul că măsurile implementate funcţionează prin bune practici demonstrate pentru a combate răspândirea COVID-19, în conformitate cu standardele sanitare internaționale, cu evaluări efectuate de către un organism de audit independent, recunoscut precum DEKRA. Angajaţii se vor bucura de un confort sporit pentru a-şi desfăşura activităţile profesionale în siguranţă, în conformitate cu directivele OMS şi agenţiile de reglementare internaţionale şi locale.

În urma parcurgerii cu succes a auditului, clădirile din nordul capitalei vor utiliza marca de certificare DEKRA atât în format fizic (autocolant) cât și electronic, în toate comunicările comerciale pentru a-şi promova locația ca una de încredere.

Reţeaua globală de experți DEKRA înţelege nevoile oricărei companii care doreşte să obţină certificarea DEKRA Locaţie de Încredere (Trusted Facility Standard). Procesul de certificare este unul transparent, simplu si usor de înțeles de către companiile care au nevoie de audit. Evaluarea atât a procedurilor, cât și a implementării corecte și complete și a funcționalităţii acestora privind limitarea răspândirii COVID-19 se desfășoară exclusiv în locaţie şi este realizată de către experții DEKRA. În urma rezultatului pozitiv, compania evaluată primește certificatul DEKRA și marca de certificare, valabile 6 luni iar locația este înregistrată pe portalul DEKRA care cuprinde toate entitățile certificate la nivel național.

HILS Pallady Apartments a atins un grad de vânzare de 65%
28 octombrie 2021
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Inetum accelerează pe piețele transversale de Data și Cloud și își consolidează parteneriatul cu Snowflake
Articolul următor Microsoft lansează noi tehnologii dedicate milioanelor de lucrători esențiali
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

CM Hochei: Într-unul dintre cele mai tari meciuri de până acum, Cehia câștigă în fața Suediei cu 4-3
Sport
Liberty Galați revine în atenția investitorilor: licitația se reia la o valoare de 463 milioane euro
Companii
Maia Sandu începe un turneu european pentru susținerea aderării Republicii Moldova la UE
Extern

RSS Știri Financiare

  • Cum să alegi cel mai bun CRM pentru echipa de vânzări?
  • Datoriile firmelor la stat au depășit 77 miliarde lei în primul trimestru din 2026
  • Creștere modestă pe piața de birouri din București. Cererea rămâne sub perioada pre-pandemică
  • KronenPark Residences, 45% dintre apartamentele din prima fază au fost rezervate
Fiscalitate

Dezvoltator imobiliar, acuzat de evaziune fiscală de  peste 2,2 milioane lei

1 minute
Imobiliare

Cum au evoluat tranzacțiile cu terenuri din București în 2025 și ce caută dezvoltatorii imobiliari în 2026

5 minute
Imobiliare

Deloitte România a asistat Alfa Group în preluarea celei mai mari părți din proiectul de birouri IRIDE Park, din nordul Capitalei, de la CPI Property Group

3 minute
Imobiliare

Ce riscă proprietarii și chiriașii care nu ȋnregistrează contractele de ȋnchiriere?

6 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?