Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Aplicația Focus Sat devine FOCUS+
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Cultură și Educație

Aplicația Focus Sat devine FOCUS+

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 27 mai 2025
Distribuie

Transformarea vine la pachet cu o nouă ofertă la un preț atrăgător

Aplicația Focus Sat și-a schimbat numele în FOCUS+. Platforma oferă în continuare o mare diversitate de canale TV, alături de peste 1.000 de filme și seriale VOD din toate genurile, care pot fi urmărite de oriunde din Uniunea Europeană. În noua formulă portofoliul de produse TV Play TV și Play TV Extra s-a transformat în FOCUS+ TV, pentru a reflecta mai bine poziționarea hibridă a platformei care oferă atât televiziune live cât și conținut VOD.

Noul FOCUS+ TV include 90 canale TV românești și internaționale care pot fi urmărite în direct. O parte dintre aceste posturi de televiziune au disponibile funcții interactive restart și replay, care permit abonaților să revadă emisiuni și filme transmise în ultimele 7 zile. Pe lângă pachetul standard FOCUS+ TV clienții pot achiziționa și pachete suplimentare: MaxPak (canalele HBO și CineMAX, alături de acces în platforma Max), AntenaPLAY și Adult, neincluse în pachetul standard.

Pe lângă componenta TV, FOCUS+ include și o bibliotecă online vastă, cu filme, seriale, documentare, desene animate și reality show-uri, producții europene și creații Canal+ Original.Astfel, utilizatorii aplicației pot urmări producții precum „O zi minunată în cartier” (A Beautiful Day in the Neighborhood, 2019) cu Tom Hanks și Matthew Rhys, “Demolat” (Demolition, 2015) cu Jake Gyllenhaal și Naomi Watts, “Urmează-ți drumul” (Adopt a Highway, 2019) cu Ethan Hawke, “Tatăl” (The Father, 2020) cu Anthony Hopkins și Olivia Colman, “Orașul minciunilor” (City of Lies, 2018) cu Johnny Depp și Forest Whitaker și multe altele. În plus, clienții au acces la seriale precum docu-drama „Mozart: Ascensiunea unui geniu” (Mozart: Rise of a Genius, 2024), trilogia polițistă “By the Lake”: ”Misterul de lângă lac” (Le mystère du lac, 2015); ”Ucigașul de lângă lac” (Le tueur du lac, 2017); ”Pericolul de lângă lac” (Peur sur le lac, 2020); serialul thriller „Memento Mori” (2023-2025) bazat pe bestseller-ul scriitorului spaniol César Pérez Gellida; mini-seria Canal+ Original ”Dosarele Moloch” (Moloch Files, 2025), un thriller din lumea politicii contemporane și a serviciilor secrete din Europa Centrală; sau serialul “SOKO Viena” (SOKO Donau) despre o unitate operativă specială care anchetează crime de-a lungul Dunării.

Cu FOCUS+ faci doar alegeri potrivite: canale TV, filme sau seriale la alegere, oricând dorești. Platforma permite utilizatorilor să își creeze o listă de programe preferate, iar unele filme și seriale din biblioteca VOD pot fi descărcate din aplicație pe telefon sau tabletă și urmărite offline, de pe 2 dispozitive simultan, ori de câte ori se dorește, fără limită de descărcări. FOCUS+ oferă acces la canale TV și conținut VOD oricând și de oriunde, de pe întreg teritoriul Uniunii Europene.În plus, aplicația poate fi accesată de pe orice dispozitiv smart: telefon mobil, tabletă, laptop, televizor.

Odată cu aceste schimbări, pachetul FOCUS+ TV este disponibil noilor clienți la un preț competitiv în prima lună: 20 de lei (o reducere de 55% față de prețul standard). Începând din a doua lună, planul tarifar se va reînnoi la prețul standard de 44 lei lunar.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior ANUNȚ PRIVIND SELECȚIA CANDIDAȚILOR POSTUL DE DIRECTOR GENERAL AL ECO – SAL SA
Articolul următor Mare eveniment cultural interjudețean în portul danubian Corabia
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Nicușor Dan, la Consiliul pentru Pace: Cred că toți vrem pace, stabilitate și prosperitate în Gaza. Avem o istorie bună cu palestinienii și evreii, deci puteți conta pe noi
Extern
Valentine’s Day vs. Dragobete: unde călătoresc românii în februarie și cum evoluează prețurile
Turism
CITR va coordona restructurarea strategică a AAylex ONE în concordat preventiv
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Piața construcțiilor din România, aproape de maxime istorice în 2025
  • SkyTower semnează noi contracte de închiriere și prelungiri de peste 9.000 metri pătrați
  • O treime dintre români își doresc ca angajatorul să le subvenționeze transportul
  • AnimaWings include un meniu rece în prețul biletului pentru zborurile interne
elevi
Cultură și Educație

Sesiunea de toamnă a examenului de Bacalaureat începe miercuri

4 minute
Cultură și Educație

Oameni și umbre din Drăgășani în proza lui Al. Florin Țene și Gib Mihăescu

7 minute
Cultură și Educație

Pe urmele pașilor marilor ierarhi Justinian Patriarhul și Bartolomeu Mitropolitul

15 minute
Cultură și Educație

Ministrul Culturii, vizită de lucru la Muzeul Național „George Enescu”, prilejuită de începerea lucrărilor de amenajare

3 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?