Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Consiliul Concurenței analizează preluarea Telekom Romania Mobile Communications SA de către Gheorghe Tomșa și a unor active ale companiei de către Digi România SA
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

Consiliul Concurenței analizează preluarea Telekom Romania Mobile Communications SA de către Gheorghe Tomșa și a unor active ale companiei de către Digi România SA

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 21 iunie 2024
Distribuie
Foto: Youtube

Consiliul Concurenței analizează tranzacția prin care Gheorghe Adrian Tomșa intenționează să preia Telekom Romania Mobile Communications SA, mai puțin o serie de active care vor fi preluate de Digi România SA.

Gheorghe Adrian Tomșa controlează grupul Clever Media care operează în România în principal în domeniul difuzării de programe de televiziune, activități de telecomunicații prin rețele de comunicații electronice, cesionarea drepturilor de difuzare TV pentru competiții sportive, vânzarea drepturilor de retransmisie a propriilor canale către marii operatori de pe piață și publicitate TV și online.

Digi Romania SA este un operator de telecomunicații român care prestează servicii de comunicații electronice, furnizând servicii de retail și de gros, telefonie mobilă și fixă, servicii de voce și date, servicii de conectivitate, precum și servicii TV prin cablu sau satelit în România, Spania, Italia și Portugalia.

Activele Telekom Romania Mobile Communications SA pe care Digi România SA intenționează să le preia constau în spectru, întreaga rețea radio cu toate turnurile și echipamentele și contractele cu clienții de tip pre-paid.

Telekom Romania Mobile Communications SA, care face parte din grupul Deutsche Telekom, se ocupă cu activități de telecomunicații prin rețele fără fir (exclusiv prin satelit).

Conform prevederilor Legii concurenței (nr. 21/1996), această operațiune trebuie analizată de Consiliul Concurenței, care o va evalua în scopul stabilirii compatibilității cu un mediu concurențial normal și va emite o decizie în termenele prevăzute de lege.

Eventualele observaţii şi puncte de vedere pot fi transmise autorităţii de concurenţă prin fax la nr. 021 405 45 12 sau prin e-mail la adresa servicii@consiliulconcurentei.ro în termen de 20 zile de la data prezentului anunţ.

Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente cuponului 10 pentru obligațiunile emise de AGROSERV MARIUTA SA
4 mai 2023
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente rambursării principalului pentru titlurile de stat emise în cadrul Programului Fidelis al Ministerului Finanțelor
Articolul următor Tronsonul bulgăresc al Podului Ruse-Giurgiu se închide pentru reparații 
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

CM Fotbal: După mai bine de o oră de joc lamentabil al Angliei, sclipirile golgeterului Kane rezolvă calificarea
Sport
Taxa de drum pentru camioane din Țările de Jos a intrat în vigoare astăzi
Transporturi
Ce să urmărești la Eurosport în iulie
Sport

RSS Știri Financiare

  • Jumătate dintre români au făcut donații în ultimul an. Sănătatea și educația copiilor sunt principalele cauze susținute
  • Contribuția Kaufland la economia României a ajuns la 2,89 miliarde de euro, echivalentul a 0,8% din PIB
  • Lidl va cumpăra o cantitate record de roșii românești anul acesta
  • Investițiile în amenajarea birourilor cresc la 1.000 euro/mp, deși piața este într-o perioadă de prudență
syntropy.agency
Companii

Stiloul Creativ se transformă în Syntropy. Rebranding care oficializează transfomarea în agenție de strategie și marketing digital

3 minute
Companii

Vodafone investește 20 mil. euro pentru a dezvolta competențele digitale în mai multe ţări

9 minute
Companii

Meta Estate Trust, companie de tip holding ce activează în sectorul rezidenţial, se listează pe piața AeRO a Bursei de Valori București

4 minute
Companii

Consiliul Concurenței a sancționat două companii cu 1,4 milioane lei pentru trucarea de licitații

2 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?