Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Directorul FBI se îndoiește că rana de la urechea lui Trump a fost provocată de glonț: „Există unele întrebări”
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Extern

Directorul FBI se îndoiește că rana de la urechea lui Trump a fost provocată de glonț: „Există unele întrebări”

Contributor
Autor
Contributor
Publicat 26 iulie 2024
Distribuie
Trump a spus că o întoarcere bruscă a capului este ceea ce l-a salvat de glonț, sursă foto: captură YT

Nora Baldovin (www.b1tv.ro)

Directorul FBI a pus la îndoială dacă Donald Trump a fost lovit de un glonț în timpul tentativei de asasinat asupra sa la un miting politic din Pennsylvania.

Christopher Wray informa Congresul despre tentativa de asasinat asupra lui Trump, miercuri, când a făcut aceste declarații.
„În ceea ce îl privește pe fostul președinte Trump, există unele întrebări dacă a fost vorba de un glonț sau de schije care i-au atins urechea”, a spus Wray.

„Nu știu acum dacă acel glonț, pe lângă faptul că a cauzat zgârierea, ar fi putut ateriza undeva altundeva”, a mai spus el.
Wray se referea la eșecurile de securitate care au permis atacatorului, Thomas Matthew Crooks, să deschidă focul.

Crooks, în vârstă de 20 de ani, a ucis un pompier, pe Corey Comperatore, de 50 de ani, și a rănit alte două persoane, inclusiv pe Trump, în timpul împușcăturilor.

Candidatul la președinție a oferit de atunci relatări detaliate despre momentul în care a fost împușcat și a fost văzut purtând un bandaj pe ureche.

- Publicitate -

Trump a spus că o întoarcere bruscă a capului pentru a privi un ecran este ceea ce l-a salvat de glonț. Unele rapoarte inițiale din ziua împușcăturii au speculat că Trump ar fi fost lovit de o bucată de sticlă spartă când glonțul a lovit un ecran.

Această teorie a fost, însă, demontată când fotografiile au arătat că ambele ecrane de sticlă erau intacte după atac.
FBI-ul nu a fost implicat în asigurarea securității pentru miting și a evitat astfel repercursiunile de care au avut parte Serviciile Secrete pentru eșecurile care au precedat evenimentul.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Caricatura zilei
Articolul următor Investiții noi de 13 miliarde de lei în infrastructura de sănătate
Un comentariu
  • Valter Cojman spune:
    27 iulie 2024 la 13:22

    1000% ca FBI a fost implicat in atentatul impotriva lui Trump asa cum a fost implicat si in asasinarea lui JFK.

    Răspunde

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

ELCEN oprește temporar și controlat CET Grozăvești
Energie
Atac rus combinat cu rachete balistice şi drone împotriva mai multor regiuni din Ucraina: Un mort şi şase răniţi la Krivoi Rog
Extern
Un obiect suspect a fost descoperit pe plaja din Eforie Nord. O posibilă dronă a fost observată în zona Portului Tomis din Constanţa
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Fără titlu
  • Cât costă participarea la o nuntă în 2026? Dar organizarea acestui eveniment?
  • Chiriile pentru spațiile de birouri din București au crescut. IT-ul susține 31% din cererea de spații
  • Leader Team Broker: 20 ani de activitate în brokeraj și soluții specializate
Extern

Întâlnire-eveniment între Zelenski și Trump, în New York, după ce s-au contrazis în declarații: „Cred că voi putea încheia rapid un acord”

3 minute
Extern

Testările de rachete nord-coreene devin tot mai dese. A fost lansată o nouă rachetă balistică hipersonică spre Marea Japoniei

3 minute
Extern

UE este de acord cu un împrumut de 90 de miliarde de euro pentru Ucraina, fără a folosi activele rusești

4 minute
Extern

Primire triumfală a președintelui Joe Biden în capitala Poloniei

3 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?