Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: HILS Pallady Apartments a atins un grad de vânzare de 65%
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Imobiliare

HILS Pallady Apartments a atins un grad de vânzare de 65%

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 28 octombrie 2021
Distribuie

Dezvoltatorul estimează că proiectul va fi sold-out înainte de încheierea lucrărilor

Dezvoltatorul imobiliar HILS anunță un grad de vânzare de peste 65% pentu proiectul mixed-use HILS Pallady Apartments, unde mai mult de 1.300 de unități rezidențiale au fost deja contractate. Dezvoltatorul estimează că va atinge un grad de vanzare de 100% înainte de încheierea lucrărilor.

Localizat pe bulevardul Theodor Pallady, chiar în apropierea stației de metrou Anghel Saligny, HILS Pallady Apartments este prima și cea mai amplă dezvoltare mixtă din partea de est a capitalei. Proiectul se desfășoară pe o suprafață de teren de 48,000 de metri pătrați și este compus din 12 imobile cu regim de înălțime P+11, parcare supraetajată și un centru de business care vor ocupa împreună o suprafață de aproximativ 165.000 de metri pătrați construiți desfăşurați, iar investiția consolidată depășește suma de 70 de milioane de euro.

„Suntem optimiști cu privire la evoluția viitoare a vânzărilor și mă bucur să văd că din ce în ce mai mulți clienți își manifestă interesul pentru proiect și doresc să achiziționeze un apartament aici. Chiar din stadiul de concept, am avut în vedere dezvoltarea zonei pe termen lung, traficul atras de noile proiecte comerciale, cerințele și bugetele diferite ale clienților și, în special, nevoia rezidenților de a putea regăsi, chiar în proximitatea locuinței, toate facilitățile de care au nevoie: de la locuri de joacă pentru copii, spații comerciale cu servicii diverse și până la parcarea supraetajată sau chiar la spații de birouri.”, spune Bogdan Bălașa, Business Development Manager.

Odată finalizat, complexul va livra un număr total de 1.908 de unități locative de tip studio, garsoniere, două și trei camere, precum și apartamente de tip duplex, deservite de mai mult de 2.000 de locuri de parcare, cărora li se adaugă spații verzi și locuri de joacă pentru copii și facilități dedicate exclusiv rezidenților cum ar fi o clinică medicală, sală de fitness, un magazin de proximitate, etc.. Amintim aici și facilitățile zonei, aflată în ultimii ani într-o continuă dezvoltare.

Peste 600 de familii locuiesc deja în complex, în primele patru blocuri finalizate. Lucrările de construcție au fost demarate în toamna anului 2019 și urmează a fi finalizate în luna decembrie a anului viitor.

Livrările de noi proiecte de retail din prima jumătate a anului au fost de peste trei ori mai mari decât în aceeași perioadă a anului trecut
29 august 2024
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Valentin Ionescu (ISF): Utilizarea tehnologiei îmbunătățește predarea și învățarea și adaugă o nouă dimensiune experienței generale de învățare
Articolul următor transport funerar in romania Transportul Funerar în România
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Jean Georgesco – un român şi filmul european
Cultură și Educație
JO Hochei: Statele Unite cuceresc aurul olimpic după o finală în care s-au autodepășit
Sport
Consiliul Concurenței pune în dezbatere angajamentele propuse de Sameday pentru a putea prelua Cargus
Companii

RSS Știri Financiare

  • Prețurile locuințelor noi din București au crescut cu procente între 50 și 100% în cinci ani
  • Hambar Gardens, un nou proiect de case cu 100% energie verde, dotate cu pompă de caldură geotermică
  • Brokerii Victoria Finance au intermediat în 2025 credite în valoare de 24 milioane de euro
  • Pinum va inaugura anul acesta noua fabrică de la Moara Vlăsiei
Imobiliare

Piața de retail modern din România a depășit pragul de 5 milioane de metri pătrați în 2025, iar 2026 se anunță cel mai activ an al livrărilor după 2011 

7 minute
Imobiliare

Noul Bauhaus european prezintă avantaje din toate punctele de vedere pentru viitorul Europei

5 minute
Imobiliare

Romania Sotheby’s International Realty anunță vânzarea reședinței emblematice a Familiei Teodoreanu

5 minute
Featured

Companiile imobiliare din România și din regiune se așteaptă la restrângerea activității în acest an

3 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?