Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Homing Properties demarează lucrările de construcție a primei faze a proiectului de vile de lux Homing Village
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Imobiliare

Homing Properties demarează lucrările de construcție a primei faze a proiectului de vile de lux Homing Village

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 2 septembrie 2025
Distribuie

Prima etapă va include 33 de vile și reprezintă 14 milioane de euro din investiția totală

Homing Properties, dezvoltatorul imobiliar specializat pe segmentul rezidențial mediu și superior, a contractat compania Mantor General Contractor pentru demararea lucrărilor de construcție a proiectului rezidențial de lux Homing Village, din zona Pipera, potrivit unui comunicat de presă.

Prima fază a proiectului va include 33 de vile și reprezintă 23,5% din total, respectiv 14 milioane de euro din suma de 60 de milioane de euro prevăzute pentru dezvoltarea complexului de vile de lux. Termenul de finalizare a primei etape din proiect este programat pentru ultimul trimestru al anului 2026.

Experiența vastă a Mantor în piața imobiliară, recunoscută pentru proiecte de succes precum Trastevere, Triana și Mita Biciclista, va fi un factor esențial în succesul proiectului Homing Village. Expertiza companiei în realizarea unor proiecte de complexitate ridicată, atât în sectorul rezidențial, cât și în cel comercial, îi permite să abordeze cu încredere toate etapele dezvoltării. În plus, accentul pus pe inovație, eficiență energetică și sustenabilitate va contribui decisiv la realizarea unui complex care să îndeplinească cele mai înalte standarde de confort și calitate.

„Demararea lucrărilor de construcție pentru prima fază a Homing Village reprezintă un moment extrem de important pentru noi. Ne bucurăm că în ciuda contextului economico-politic marcat de incertitudini am reușit să ne menținem planurile de dezvoltare conform strategiei și întregul proiect se desfășoară urmând planificarea inițială. Alături de Mantor suntem încrezători că vom stabili noi standarde de calitate și confort în piața prezidențială din nordul Capitalei”, a declarat Tomás Manjón, co-fondator Homing Properties.

„Homing Village a intrat într-o nouă etapă și suntem încântați să vedem cum proiectul nostru prinde cu adevărat contur. Standardele ridicate ale Mantor se aliniază perfect cu viziunea noastră, iar experiența lor din piață ne va asigura calitatea pe care ne dorim să o oferim clienților noștri. Cu o poziționare strategică, în proximitatea școlilor internaționale și cu o arhitectură modernă, Homing Village este pregătit să ofere un stil de viață confortabil și exclusivist”, a declarat Diego Stuyck, co-fondator Homing Properties.

Homing Village este un proiect rezidențial ambițios care va include 140 de vile de lux, pe o suprafață de 65.000 mp, și se va desfășura în patru etape. Complexul va fi amplasat strategic în apropierea principalelor școli internaționale și va oferi locuințe moderne și spațioase. Vilele vor fi dotate cu facilități premium, precum un teren multisport, spații verzi generoase, locuri de joacă pentru copii, un centru de fitness și o sală de evenimente. Locuitorii vor beneficia, de asemenea, de securitate 24/7 și parcare acoperită pentru aproximativ 600 de mașini.

Stocul modern de spații industriale și logistice din România ar putea atinge pragul de 8 milioane de metri pătrați în următorul an
19 septembrie 2024
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Migrație și Patrimoniu: Obiecte cu poveste. Românii din Diaspora și patrimoniul personal 
Articolul următor Guvernul și-a asumat răspunderea pe legea pentru eficientizarea ANRE. Scad numărul de posturi și salariile. Ce a spus Bolojan
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

NHL: Sezonul regular a ajuns la final. Începe cursa playoff-ului
Sport
Campionatul Mondial de Snooker, în direct pe Eurosport și HBO Max începând de sâmbătă
Sport
„E doar o problemă de timp”: Habitat for Humanity România atrage atenția asupra urgenței locuirii decente
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Brandul internațional Nill’s Furniture deschide un showroom la Craiova
  • Creștere puternică a numărului de rezervări early booking pentru Albena în acest an
  • Economia dietelor specifice: Cum s-a transformat nișa produselor „fără” într-o piață globală de miliarde
  • Managementul activelor imobiliare: Cum protejezi valoarea unei proprietăți prin controlul microclimatului
Imobiliare

Perspective optimiste pentru piața imobiliară din România în 2025

6 minute
Imobiliare

Bucureștiul a înregistrat în decembrie cele mai multe vânzări de apartamente din ultimii 15 ani

12 minute
Imobiliare

Novum Business Invest cumpără un teren lângă Parcul Carol, pentru o nouă dezvoltare rezidențială

3 minute
Imobiliare

REHAU Building Solutions: Piața de încălzire în pardoseală a ajuns la 90 milioane euro în 2023

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?