Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Nhood, printre finaliștii Solal Awards 2026 cu proiectul ”Calendarul bucuriei”, derulat în România
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Imobiliare

Nhood, printre finaliștii Solal Awards 2026 cu proiectul ”Calendarul bucuriei”, derulat în România

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 20 iulie 2026
Distribuie

Nhood, operator internațional de soluții de real estate, care sprijină clienții printr-o platformă de servicii integrate, se poziționează din nou printre cele mai apreciate companii europene din sectorul de retail, după ce a obținut 7 nominalizări la Solal Awards 2026, prestigioasa competiție care recompensează cele mai bune inițiative de marketing, inovație și management ale centrelor comerciale de pe continent. Nhood va concura la categoria „Brand & Tenant Partnerships” (Parteneriate între branduri și chiriași) cu proiectul „Calendarul Bucuriei”, implementat în Centrul Comercial Auchan Titan, arată un comunicat de presă.

Nominalizarea reprezintă o recunoaștere a campaniei care a îmbinat cu succes interacțiunea digitală cu promovarea brandurilor chiriașe, în perioada sărbătorilor de iarnă din 2025. Inițiativa a luat forma unui calendar interactiv de Advent pe Facebook, prin intermediul căruia vizitatorii descopereau zilnic o nouă surpriză și ofertele a 24 de retaileri din centrul comercial. Oportunitatea de a câștiga premii în valoare totală de 12.000 de lei a generat un nivel ridicat de participare pe toată durata campaniei și a contribuit la creșterea vizibilității retailerilor implicați.

„La Nhood, credem că destinațiile comerciale de succes se construiesc în jurul unor conexiuni cu sens și a unor experiențe care aduc oamenii împreună. Prin „Calendarul Bucuriei”, ne-am dorit să depășim o simplă activare sezonieră și să creăm o tradiție care să întărească relația dintre brandurile prezente în centrul comercial și comunitatea locală. Campania ne-a demonstrat cât de valoroasă este îmbinarea engagementului digital cu experiențe relevante, transformând astfel un obicei cunoscut la nivel mondial, precum Calendarul de Advent, într-o experiență memorabilă, potrivită pentru publicul nostru”, a declarat Isabella Santeiu, Marketing Manager, Nhood în România.

Pe lângă campania din România, au fost incluse pe lista scurtă a competiției inițiative Nhood din Spania și Portugalia, demonstrând astfel capacitatea companiei de a dezvolta proiecte care combină inovația, impactul social și experiența clienților în comunitățile în care activează.

În Spania, centrul comercial Zenia Boulevard, administrat de Nhood pentru clienții săi, a fost selectat printre finaliști la categoria Corporate Social Responsibility pentru campania „We Are All Colours”, o inițiativă care transformă centrul comercial într-un spațiu dedicat conexiunii, incluziunii și conviețuirii pentru o comunitate care cuprinde peste 100 de naționalități.

Dezvoltată în jurul unor date cheie, precum Valentine’s Day, Pride Month sau Ziua Internațională pentru Eliminarea Violenței asupra Femeilor, campania, aflată în continuă desfășurare, aduce în prim-plan povești reale și promovează valori precum diversitatea, egalitatea și combaterea violenței, implicând angajați, vizitatori și instituții pentru a genera un impact pozitiv în comunitate.

- Publicitate -

Portugalia completează lista nominalizărilor Nhood cu alte cinci proiecte: Alegro Half Marathon, de Alegro Setúbal; Christmas for All, de Forum Montijo; Rehabilitation, de Alegro Alfragide; Back to Our Roots (Rebranding), de Forum Montijo; Enchanted ChocoVillage, de Alegro Sintra.

Totodată, drept recunoaștere a expertizei Nhood în domeniul marketingului și inovației, Maura Teixeira, Marketing & Innovation Director Nhood Iberia, va face parte din jurul internațional al Solal Awards 2026. Deliberările vor avea loc pe 13 octombrie, la Budapesta, unde profesioniști de renume din industrie vor desemna proiectele câștigătoare.

„Aceste nominalizări oferă recunoaștere muncii echipelor noastre care privesc centrele comerciale ca spații vii, conectate cu oamenii și comunitățile pe care le deservesc. Dincolo de retail, ne propunem să creăm experiențe, să dezvoltăm relații și să generăm un impact pozitiv în comunitățile în care activăm”, a declarat Maura Teixeira, Director de Marketing și Inovație, Nhood Iberia.

Bazându-se pe performanța excelentă a Nhood la Premiile Solal 2025, unde compania a obținut cinci distincții internaționale, nominalizările consolidează și mai mult strategia de a crea destinații de retail care îmbină cumpărăturile, timpul liber, sustenabilitatea, inovația și un angajament puternic față de comunitățile locale.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Memoria ca oglindă a istoriei. Cronică academică a romanului Oglinda de apă de Al. Florin Țene
Articolul următor Săptămâna Franceză revine în magazinele Lidl România cu o selecție variată de produse autentice marca Duc de Coeur
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

IMM România: Comerțul exterior accelerează în trimestrul II 2026, însă deficitul comercial rămâne o provocare majoră pentru mediul de afaceri
Actualitate Economie
Otokar a primit vizita ministrului apărării naționale al României, prima vizită la nivel înalt de la preluarea Automecanica Mediaș și operaționalizarea completă a liniilor de producție
Actualitate Auto
18 dezbateri, 60 de invitați, o singură întrebare: ce fel de Românie vrem? Seria de dezbateri publice a Festivalului de Film și Istorii Râșnov începe pe 15 august
Cultură și Educație

RSS Știri Financiare

  • Vânzările de fructe și legume românești în rețeaua de magazine Carrefour au crescut cu 60%
  • World Class investește 18 milioane de euro. 17 cluburi modernizate și două noi deschideri
  • Cum aleg tinerii români un aspirator vertical în 2026
  • O pergolă bioclimatică arată bine. Dar cum se comportă în curtea ta?
Imobiliare

Apetitul românilor pentru case cu arhitectură în stil nordic s-a dublat în ultimii 5 ani

5 minute
Fiscalitate

TVA-ul la imobiliare crește: cine plătește diferența și cine poate acționa în instanță

5 minute
HR

Termenul pentru cumpărarea vechimii în muncă s-ar putea prelungi

2 minute
Imobiliare

Vânzările de locuințe din București sunt în aprilie 2024 cu 63% mai mari față de perioada similară din 2023

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?