Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Prime de instalare de 100.000 de euro pentru cei care vor să se mute la ţară
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Actualitate

Prime de instalare de 100.000 de euro pentru cei care vor să se mute la ţară

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 24 octombrie 2019
Distribuie

Se dau bani pentru mii de români. Anunțul a fost făcut chiar de europarlamentarul Rareș Bogdan, fiind vorba de o victorie importantă pentru țara noastră, potrivit b1.ro.

Liberalul a anunțat o victorie uriașă obținută de colegii săi din Parlamentul European. Este vorba despre o primă de instalare de până la 100.000 de euro pentru persoane peste 40 de ani care doresc să se stabilească la țară și au competențe pentru a fi șef de exploatație, dar și despre sprijinirea cu 50 mil. euro a fermierilor afectați de pesta porcină africană, inclusiv a celor din România.

”Iată o oportunitate fantastică, sunt foarte mândru de colegii mei din Parlamentul European! Avem o victorie românească pe care luptăm la baionetă să o definitivăm. Un amendament votat în Comisia AGRI (inițiat de colegul liberal Daniel Buda) prevede o primă de instalare de până la 100.000 de euro pentru persoane peste 40 de ani care doresc să se stabilească la țară și au competențe pentru a fi șef de exploatație. Consider că e o oportunitate nu doar pentru cei din țară, dar și pentru frații din Diaspora!
Povestea asta face parte din ceea ce, în cadrul Politicii Agricole Comune, e trecut în Pilonul 2 (Alocări pentru Dezvoltare Rurală). Urmează negocieri, dar există șanse mari ca amendamentul să treacă de plen. Vă țin la curent! Plenul P.E. a votat sprijinirea cu 50 mil. euro a fermierilor afectați de pesta porcină africană, inclusiv cei din România. Amendamentele au fost depuse de europarlamentarii PNL Siegfried Mureșan, Mircea Hava (membri în Comisia pentru Bugete), Daniel Buda și Dan Motreanu (membri în Comisia AGRI). Precizare: Aceasta este poziția Parlamentului European asupra Bugetului UE pentru anul 2020”, a scris Rareș Bogdan pe Facebook.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Rusia desfășoară trupe la granița turco-siriană
Articolul următor emag Autoritatea de Concurență Maghiară a aprobat fuziunea eMAG cu Extreme Digital
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Depozitarul Central va distribui sumele de bani aferente CUPON 8 pentru obligațiunile emise de BITTNET SYSTEMS S.A.
Economie
Macquarie Asset Management anunță exitul din rețeaua de distribuție a energiei electrice a grupului Evryo
Energie
Peste două treimi dintre români au o părere bună despre numirea lui Gheorghe Hagi în funcția de selecționer al echipei naționale de fotbal
Sport

RSS Știri Financiare

  • Economia dietelor specifice: Cum s-a transformat nișa produselor „fără” într-o piață globală de miliarde
  • Managementul activelor imobiliare: Cum protejezi valoarea unei proprietăți prin controlul microclimatului
  • Valoarea medie a pensiei se apropie de 2.800 lei, în România
  • Sistemul de preluare a ambalajelor reciclabile cu sacul, IZI, bifează returnarea cu numărul 1 milion
Actualitate

Guvernul a aprobat ajutorul de stat pentru Complexul Energetic Oltenia

2 minute
Actualitate

34% dintre români au renunțat sau au limitat activitatea fizică din cauza pandemiei

6 minute
Actualitate

WatchShop.ro aduce în România, în exclusivitate, un nou brand de ceasuri

4 minute
Actualitate

EVERGENT Investments achiziționează un teren în zona de nord a Capitalei

2 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?