Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: SPACES DESCHIDE AL TREILEA CENTRU ÎN BUCUREȘTI
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

SPACES DESCHIDE AL TREILEA CENTRU ÎN BUCUREȘTI

Irina Băncilă
Autor Irina Băncilă
Publicat 2 octombrie 2018
Distribuie

Spaces, pionier în spații creative de bioruri, anunță deschiderea celei de-a treia locații din București, în clădirea Expo Business Park (TBC), pe Strada Clăbucet nr. 68, etajele 1-3 și totodată extinderea companiei în zona de nord-vest a orașului. Spațiul va fi dat în folosință în trimestrul al treilea din 2019.

Cu o suprafață de 4106.64 mp și 457 posturi de lucru, noua locație oferă zone pentru networking și colaborare, birouri pentru echipe, spații de co-working, birouri complet echipate pentru întâlniri, birouri individuale mobilate și o cafenea. Decorarea spațiilor de lucru, fie că sunt menite pentru a fi închiriate pe o perioadă scurtă sau pentru câțiva ani, este realizată cu mobilier de designer.

„Cererea de spații flexibile de lucru este în continuă creștere în București, deoarece companiile sunt din ce în ce mai preocupate de a reduce costurile implicate de chiriile antamate pe termen lung și de a le oferi angajaților mai multă libertate de a lucra când și de unde doresc. Spaces oferă un mediu de lucru tânăr și vibrant, promovează ideea de colaborare și de well-being la locul de muncă. În Spaces vei găsi confortul de care ai nevoie, un mediu nou, un loc unic, în care vei îmbina utilul cu plăcutul și unde punem accent pe ideea de comunitate si pe dinamica. Activitățile Spaces sunt aliniate la tendințele globale cu privire la spațiile flexibile de lucru.”declară Ramona Predescu (Iacob), Country Manager al Spaces România.

Noul spațiu se află în imediata proximitate a principalelor mijloace de transport și oferă acces direct către Parcul Regele Mihai I și Piața Presei Libere care dispun de zone generoase de restaurante și recreere.

În afară de spațiul situat la Expo Business Park, Spaces deține în București încă 2 locații, în cadrul Unirii View Tower, cu 3000mp (etajele 1 – 3) și, respectiv, în clădirea Campus 6.1, cu 3100mp (etajul 1 și etajul 2).

AluKönigStahl și Schüco sărbătoresc 60 de ani de parteneriat
19 noiembrie 2018

Spaces este un promotor al comunităților de afaceri și folosește poziția sa de jucător global pentru a găzdui evenimente locale sau internaționale, cu scopul de a facilita schimbul de bune practici și de contacte de business între participanți.
Se estimează deschiderea locației din Clădirea Expo Business Park pentru începutul lunii septembrie a anul viitor.

Spaces este parte din International Workspace Group (IWG), o corporație care oferă spații de lucru la nivel global. Fondat în 1989 la Bruxelles, Belgia, din grup fac parte branduri ca Spaces, Regus, Basepoint, No.18, Signature și Open Office. Dintre companiile care au ales Spaces la nivel internațional: Uber, Spotify, Airbnb, Paypal, Microsoft, Logitech sau Oracle.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Theresa May: După Brexit, Londra va privilegia imigranții cu înaltă calificare profesională
Articolul următor Olguța Vasilescu încearcă să descopere ,,meseriile viitorului ”: ,,În prezent lucrăm la un studiu”
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Trump amenință cu invocarea Legii Insurecției pentru a trimite trupe în Minnesota
Extern
Donald Trump e fericit: Lidera opoziţiei venezuelene, María Corina Machado, i-a donat Premiul Nobel pentru Pace
Extern
ANPC intensifică acțiunile de control pentru creșterea siguranței consumatorilor
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Carrefour colaborează cu peste 100 de producători ultra-locali, listați în 30 de magazine
  • SunLake Snagov, proiect rezidențial de 10 milioane de euro pe malul lacului
  • Optimus Light încheie anul 2025 cu afaceri de peste 1 milion de euro
  • De ce etichetarea corectă este coloana vertebrală a logisticii moderne
hidroelectrica
Companii

Directorul Hidroelectrica: ,,Băieţii deştepţi” din energie nu au dispărut, ci pandesc la cotitura

3 minute
Companii

Veeam îl numește pe Rick Jackson în funcția de Chief Marketing Officer

3 minute
Companii

RYANAIR semnează un acord cu sindicatul portughez SPAC BALPA (Regatul Unit) pentru acordurile de vechime şi transferuri

3 minute
Companii

Consiliul Concurenţei a autorizat intrarea Unilink S.A. în acţionariatul Safety Broker de Asigurare S.A.

2 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?