Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Transgaz vrea să închirieze echivalentul a 131 de ani de cazare la hotel pentru deplasările în țară din următorii doi ani ale angajaților
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Energie

Transgaz vrea să închirieze echivalentul a 131 de ani de cazare la hotel pentru deplasările în țară din următorii doi ani ale angajaților

Contributor
Autor
Contributor
Publicat 15 iunie 2023
Distribuie

Mihai Nicuț (e-nergia.ro)

Transgaz, operatorul rețelei naționale de transport al gazelor, intenționează să încheie, în urma unei licitații un acord-cadru pentru cazare pe teritoriul României a personalului propriu care se deplasează n interes de serviciu la obiectivele de investiții. Contractul-cadru ar trebui să acopere până la 48.000 de nopți de cazare, echivalentul a mai bine de 131 de ani.

Transgaz a publicat, în sistemul electronic de achiziții publice, un anunț pentru contractarea “unui acord-cadru având ca obiect “servicii de cazare în regim hoteloer pentru membrii Consiliului de Administrație, conducerea și personalul propriu al SNTGN Transgaz care se deplasează în interes de serviciu pe teritoriul României”.

Compania justifică necesitatea achiziției prin proiectele de investiții ample pe care le derulează în România, și care necesită deplasarea personalului în țară. Contractul-cadru ar urma să se încheie pe 24 de luni, cu cel puțin cinci firme, după cum reiese din anunț.

Cităm din anunț:

“SNTGN TRANSGAZ S.A. are cuprins în “Planul de Dezvoltare a Sistemului Național de Transport Gaze Naturale pentru perioada 2019-2028 o serie de proiecte majore, unele aflate în derulare, altele în dezvoltare, proiecte care implică o permanentă colaborare cu diferiți parteneri, precum:

Proiectul ”Dezvoltarea/Modernizare Infrastructurii de transport gaze naturale în zona de Nord-Vest a României”, cu termen de finalizare estimat, pentru Etapa I, Etapa II si Etapa III, în anul 2026;

Eurogas cere Comisiei Europene să renunțe la obligația impusă statelor de a stoca gaze, pentru că afectează piața
18 iunie 2026

Proiectul ”Amplificare coridorului bidirecțional de transport gaze naturale Bulgaria- România-Austria (BRUA ), Faza II”, cu termen de finalizare estimat în anul 2025;

Proiectul „Interconectarea sistemului național de transport gaze naturale România cu sistemul național de transport gaze naturale Ucraina pe direcția Gherăiești- Siret”, cu termen de finalizare estimat în anul 2025;

Necesitatea organizării deplasărilor pe teritoriul României în interes de serviciu a personalului din cadrul S.N.T.G.N. TRANSGAZ S.A. și ale membrilor Consiliului de Administrație, în conformitate cu prevederile Contractului Colectiv de Muncă încheiat la nivelul SNTGN TRANSGAZ S.A”.

În caietul de sarcini atașat anunțului se arată următoarele: “Cantitatea previzionată de servicii de cazare care se estimează că vor fi achiziționate pe durata întregului acord-cadru, este minim 720 nopți de cazare și maxim 48.000 nopți de cazare”.

CEO se menține pe podiumul producătorilor de energie electrică
29 mai 2024

Compania așteaptă ofertele firmelor interesate până la data de 25 iulie. Câștigătorii vor fi selectați în urma unei licitații deschise, unde prețul ofertei contează în proporție de 75% la punctaj.

- Publicitate -
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Deloitte România dă startul înscrierilor pentru cea de-a 24-a ediție a competiției Technology Fast 50 Europa Centrală
Articolul următor Zilele Filmului Românesc debutează cu proiecții sold out și zeci de invitați prezenți la TIFF.22
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Ministerul Muncii: Precizări privind hotărârea Curții de Apel București referitoare la legea salarizării
HR
Statele membre ale UE, îndemnate să protejeze drepturile copiilor înaintea adoptării noului regulament privind migrația
Actualitate
Ministerul Sănătății: Sunt necesare măsuri pentru protejarea sănătății în zonele afectate de inundații
Sănătate

RSS Știri Financiare

  • Românii fac mai multe călătorii vara aceasta, dar preferă destinațiile unde tarifele au scăzut
  • Zoomserie, peste un milion de bonuri fiscale în 2025. Afaceri de 8,3 milioane euro
  • Platforma de vânzări rezidențiale eVoost AI intră pe piața din România
  • Prima unitate de producție a germanilor de la DEHN în România, în CTPark Pitești
Energie

ORSE: Sărăcia energetică afectează jumătate dintre gospodăriile din România

10 minute
Energie

Noile cercetări ale Schneider Electric arată care este impactul AI asupra consumului de energie

3 minute
Energie

Perioada de depunere a proiectelor pentru fonduri din PNRR pentru producere a energiei electrice din surse regenerabile de energie eoliană și solară, prelungită

2 minute
Energie

APCE: Puterea totală instalată în bateriile prosumatorilor depășește toată puterea de stocare a energiei din România

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?