Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Green Factory anunță achiziția Eisberg România și Eisberg Ungaria
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

Green Factory anunță achiziția Eisberg România și Eisberg Ungaria

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 28 iulie 2025
Distribuie

Green Factory a finalizat achiziția Eisberg România și Eisberg Ungaria. Această mișcare esențială se încadrează în strategia companiei, ce vizează pe termen lung ca Green Factory să-și întărească poziția de lider în sectorul producției de convenience food în Europa Centrală și de Est.

„Tranzacția creează noi oportunități pentru extinderea operațiunilor și consolidarea prezenței noastre pe piețele din regiuni cheie, inclusiv șansa de a intra pe o una nouă, cum este cea din România. Prin concentrarea forțelor noastre cu cele ale echipelor puternice, reputate și dedicate ale fabricilor Eisberg din Europa Centrală și de Est, construim o organizație mai competitivă și inovatoare. Împreună, vom crea plus valoare pentru părțile interesate, continuând în același timp misiunea noastră comună de a livra produse de cea mai bună calitate clienților noștri. Această mișcare strategică ne consolidează poziția de producător de preparate alimentare proaspete în regiunea Europei Centrale și de Est, făcându-ne un partener mai atractiv și mai fiabil pentru clienții noștri. De asemenea, ne permite să servim mai bine consumatorii prin extinderea gamei noastre de produse și îmbunătățirea eficienței lanțului de aprovizionare. În același timp, deschide noi oportunități interesante de carieră pentru angajații noștri, oferindu-le acces la o platformă mai largă pentru creștere și dezvoltare.

Suntem foarte încântați să-i primim pe angajații, clienții și partenerii Eisberg din România și Ungaria în cadrul Green Factory Group. Suntem încrezători că, împreună, vom modela un viitor mai puternic și vom genera, în continuare, succes în întreaga regiune”, a declarat Artur Rytel, CEO și președinte al Consiliului de Administrație al Green Holding – grupul din care face parte Green Factory.

„Intrarea Eisberg România în familia Green Factory, un jucător reputat pe piața Europei Centrale și de Est, specializat în procesarea și vânzarea de legume proaspete și produse gata preparate, cu valoare nutrițională corectă și sănătoasă, este un nou capitol din istoria de peste 25 de ani a companiei. Ca pionier și lider al pieței de profil locale și furnizor de încredere pentru toți marii retaileri și furnizori de servicii alimentare din țara noastră, Eisberg România va beneficia de experiența și forța unei companii cum este Green Factory, pentru a-și menține promisiunea făcută consumatorilor, de a furniza produse la standarde înalte de calitate și într-o gamă tot mai diversificată”, a declarat Lucian Trofin, director general al Eisberg România.

Consiliul Concurenței din România a aprobat recent preluarea companiei Eisberg de către Green Factory, parte a Green Holding. În Polonia acest proces este în desfășurare, așteptând avizul Oficiului pentru Concurență și Protecția Consumatorilor. 

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Barometrul RetuRO – 2,4 miliarde de ambalaje SGR returnate de către consumatori în prima jumătate a anului
Articolul următor Zhao Leji vizitează Kârgâzstan
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Constructorii de la Șantierul Naval Mangalia au depășit limita răbdării: “Salariații nu mai pot rezista fără a fi plătiți pentru munca depusă”
Actualitate
Corupția și dezinformarea, menționate printre principalele pericole la adresa securității României
Actualitate Politic
250 de lideri au celebrat parteneriatul România-SUA la recepția Alianța, dedicată noului Ambasador Darryl Nirenberg
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • 3 din 4 doze de aluminiu comercializate în România sunt reciclate
  • Auchan deschide cel de-al zecelea supermarket de mari dimensiuni din rețea lângă Ploiești
  • Hranipex închiriază 3000 mp în parcul logistic CTPark Bucharest South
  • Lidl inaugurează pe 19 martie al treilea magazin din municipiul Satu Mare
Companii

Meridiam SAS devine acţionar Netcity Telecom SRL

3 minute
Companii

Timo Obalek este noul Hotel Manager al Radisson Blu, București și Park Inn by Radisson Hotel & Residence

2 minute
Companii

Firmele pierd până la 40% din productivitatea generată de inteligența artificială din cauza lacunelor din strategia de resurse umane

8 minute
Companii

Edenred își consolidează hub-ul de leadership regional la București. Matei Ciobanu este noul Growth & Development Director Edenred – Eastern Europe & Japan

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?