Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: UniCredit Leasing România va avea un nou CEO începând cu 1 ianuarie 2019
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

UniCredit Leasing România va avea un nou CEO începând cu 1 ianuarie 2019

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 19 noiembrie 2018
Distribuie

Daniela Bodîrcă, în prezent Chief Risk Officer și Vicepreședinte executiv al UniCredit Bank, va prelua poziţia de CEO al UniCredit Leasing începând cu data de 1 ianuarie 2019.

Cu o experienţă de 20 de ani în domeniul bancar, Daniela Bodîrcă face parte din echipa UniCredit Bank din 2008. În cei 10 ani de activitate ca Chief Risk Officer şi membru în Directoratul UniCredit Bank, a coordonat cu succes Divizia de Administrare a Riscurilor precum şi procesul de implementare a strategiei și politicilor de risc în rândul entităților Grupului prezente în România.

“Sunt onorată de noul mandat care mi-a fost încredinţat şi aştept cu mult entuziasm să mă alătur echipei UniCredit Leasing pentru ca, împreună,  să contribuim la dezvoltarea continuă a companiei. Îi mulţumesc lui Mircea, cu care am colaborat excelent de-a lungul timpului, pentru activitatea solidă și consolidarea poziției de lider a UniCredit Leasing pe piața leasingului din România”, a declarat Daniela Bodîrcă.

Mircea Cotigă, actualul CEO al UniCredit Leasing România, își va încheia mandatul la data de 31 decembrie 2018. După aproape zece ani de activitate în cadrul UniCredit, Mircea a decis să îşi continue cariera în afara Grupului.

Rolul de Chief Risk Officer în cadrul UniCredit Bank va fi preluat de Andrei Bratu ulterior datei de 1 ianuarie 2019 și după finalizarea procesului de aprobare prealabilă de către Banca Națională a României. Andrei Bratu, în prezent directorul Direcției Mid-Corporate din cadrul Diviziei Corporate & Investment Banking, face parte din echipa UniCredit Bank de 15 ani. Pe parcursul carierei sale în UniCredit Bank, Andrei Bratu a ocupat diverse roluri de conducere în Divizia Corporate & Investment Banking, pe segmentul de produse și management al clienților, precum și în Divizia de Administrare a Riscurilor.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior O săptămână grea o așteaptă pe Theresa May. Pesimism privind aprobarea acordului Brexit cu Bruxelles-ul în parlamentul britanic
Articolul următor Carlos Ghosn, președintele Renault-Hissan-Mitsubishi, arestat la Tokio sub acuzația de malversaţiuni fiscale
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Summitul B9. Volodimir Zelenski, primit de președinții României și Poloniei la Palatul Cotroceni
Politic
Cei mai doriți angajatori în 2026
HR
Regulamentul UE privind transferurile de deșeuri în afara României, aplicabil de la 21 mai. Ce au de făcut companiile
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Brandul polonez TATUUM pregătește magazine noi la Brașov și Cluj-Napoca
  • Raport Procese în Instanță – în câte dosare este implicat partenerul tău de afaceri
  • Românii și telefonul, o relație frustrantă! Majoritatea au ratat momente importante din cauza acestuia
  • Primul restaurant wagamama din România se va deschide la București
Companii

Symmetrica extinde fabrica din Prejmer în urma unei investiții de 7 mil. €

3 minute
Companii

Bolt primește o investiție de 20 milioane de euro de la IFC

4 minute
Companii

În ce condiții se încheie contractele de telefonie, internet sau televiziune iniţiate printr-un apel telefonic

5 minute
Companii

Blue Air, amendat de ANPC cu 2 milioane de euro

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?