Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Allianz-Țiriac extinde acoperirea storno pentru călătoriile în străinătate anulate
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
ActualitateAsigurări

Allianz-Țiriac extinde acoperirea storno pentru călătoriile în străinătate anulate

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 7 iunie 2021
Distribuie
Marilena Bârliga

Allianz-Țiriac își propune să elimine o parte din grijile clienților și simplifică planificarea vacanțelor în străinătate, prin extinderea acoperirii storno atașată unei asigurări de călătorie. Astfel, clienții Allianz-Țiriac pot achiziționa acoperirea storno și pentru vacanțele cumpărate online sau direct de la furnizorii – din România sau străinătate – de servicii turistice (cazare, transport, evenimente). Anterior, clauza storno era disponibilă doar pentru pachetele turistice achiziționate prin intermediul agențiilor de turism.

De asemenea, odată cu extinderea acoperirii storno au fost flexibilizate condițiile de accesare.

„Asigurările au un dublu rol: de a oferi ajutor oamenilor atunci când au cea mai mare nevoie și de a le oferi libertate și o viață cu mai puține griji. Pandemia COVID-19 a pus în așteptare multe planuri de călătorie, care au devenit, în noul context, o provocare majoră și, de cele mai multe ori, o sursă de stres suplimentar. Prin extinderea acoperirii storno și includerea riscului COVID-19 în asigurările noastre de călătorie vrem să le redăm clienților încrederea că își pot face din nou planuri de vacanță, știind că, orice s-ar întâmpla, le suntem alături”, a declarat Marilena Bârliga, Director Market Management și Comunicare.

Prin adăugarea acoperirii storno unei asigurări de călătorie în străinătate, clienții Allianz-Țiriac își pot recupera cheltuielile cu vacanța, în cazul în care sunt nevoiți să anuleze sau să întrerupă călătoria. Acoperirea storno funcționează și în cazul în care călătoria este anulată ca urmare a îmbolnăvirii cu COVID-19. De altfel, asigurările de călătorie de la Allianz-Țiriac oferă protecție în cazul riscului de infectare cu COVID-19, ceea ce înseamnă că toate cheltuielile medicale generate de contactarea virusului pe parcursul călătoriei sunt acoperite de asigurare.

- Publicitate -

Acoperirea storno extinsă poate fi atașată unei asigurări de călătorie Voiaj emisă prin intermediul agenților și partenerilor de distribuție ai Allianz-Țiriac.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Prima clădire de birouri IMMUNE™- Rezilient din lume
Articolul următor Dieselgate: Volkswagen a ajuns la un acord cu fostul președinte-director privind despăgubirea pe care urmează să o plătească
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

A intrat în vigoare Regulamentul privind inteligența artificială, care se aplică în toate statele UE
Extern
Deloitte România și Reff & Asociații au asistat Banca de Investiții și Dezvoltare în evaluarea realizată de Comisia Europeană
Finanțe și Bănci
Food Noise (zgomot alimentar): 8 din 10 români afirmă că se gândesc frecvent la mâncare, însă doar 9% înțeleg motivele
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Finalizarea proiectului „Dezvoltarea infrastructurii aeroportuare a Aeroportului Satu Mare prin îmbunătățirea condițiilor de siguranță aeroportuară”
  • Gigantul canadian Couche-Tard va prelua proprietarul magazinelor Froo într-o tranzacție de 8,7 miliarde dolari
  • Deficitul bugetar nu se reduce prin ,,uciderea” companiilor private
  • Baze de date firme: cum găsești clienți noi pentru vânzări
Actualitate

Apa Nova respinge acuzațiile privind ilegalitatea facturării apei pluviale și reafirmă conformitatea cu legislația națională și europeană

3 minute
Actualitate

Precizările ANAF Antifraudă în scandalul Realitatea

4 minute
Asigurări

Cele mai accesate specializări în asigurarea de sănătate Omniasig: medicină de laborator, imagistică, ginecologie, recuperare medicală, ORL

4 minute
Actualitate

Stâncă detonată de armată pentru a ajunge mai multă apă din Dunăre la centrala de la Cernavodă

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?