Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Anul școlar începe cu fapte bune și rechizite personalizate, la Veranda Mall
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Retail

Anul școlar începe cu fapte bune și rechizite personalizate, la Veranda Mall

Irina Băncilă
Autor
Irina Băncilă
Publicat 4 septembrie 2018
Distribuie

Între 1 și 30 Septembrie, prietenii Veranda Mall sunt invitați să facă fapte bune și să “dea leapșa mai departe”, către cei mai mici din familia lor. Încurajează-ți copilul să doneze rechizite, în spațiul special amenajat din cadrul mall-ului, pe care Veranda le va oferi copiilor de la Fundația Inocenți. Pentru fiecare donație făcută, părinții și cei mici vor primi câte un cadou simbolic, realizat de către copiii de la fundație, în semn de apreciere pentru fapta bună făcută.

Cadourile vor putea fi ridicate de la info desk, pe tot parcursul lunii, sau din spațiul special amenajat, între 8 și 9 Septembrie. Pe lângă fapta bună făcută, copii pot de asemenea să vină la Panoul Mânuțelor Darnice, să-și deseneze conturul mâinilor și să se semneze, pentru a-și arăta iubirea și dorința de a deveni prieteni cu cei pe care îi ajută.
Mai mult, în perioada 8- 9 Septembrie, în intervalul 14:00-20:00, toți copiii sunt așteptați la atelierele Veranda Mall, unde vor putea să își personalizeze propriile ghiozdane și rechizite. Noi venim cu distracția, voia bună și accesoriile simpatice.

“Conceptul donației a pornit de la câteva întrebări pe care fiecare dintre noi ar trebui să și le pună la un moment dat: >>Când a fost ultima dată când ai făcut o faptă bună? Dar ultima dată când ți-ai făcut un nou prieten?<<. Pentru că începutul anului școlar se apropie cu pași repezi, ne dorim să îi educăm pe cei mici să fie darnici, implicați activ în viața comunității, dar și să interacționeze mai mult cu alți copii și să lege noi prietenii. De asemenea, prioritatea noastră rămâne oferirea de activități cât mai interesante și mai variate pentru consumatorii din zona Obor, nu doar de natură comercială, ci și umană.
Pe de altă parte, atelierele de personalizare a rechizitelor reprezintă o modalitate prin care ne propunem să cultivăm creativitatea celor mici și, în plus, să le oferim ocazia de a fi unici si inovativi in noul an scolar”, a declarat Valentin Dobrescu, Director Veranda Mall.

“Inițiativa Veranda Mall de sprijinire a copiilor din cadrul Fundației Inocenți ne-a bucurat extrem de mult. Începutul anului școlar este un prilej bun pentru ca cei mici să învețe să ofere o mică parte din lucrurile lor altor copii de aceeași vârstă. Suntem siguri că o faptă bună făcută astăzi de către un copil este doar începutul unui obicei sănătos al adultului de mâine și al unui stil de viață care integrează principii umanitare. Rechizitele primite îi vor ajuta pe cei mici să se concentreze pe studii și să aibă un debut reușit în noul an școlar”, XX, Fundația Inocenți.

Schimbarea începe cu noi, iar faptele bune se întâmplă la Veranda Mall! Donând rechizite, prietenii Veranda Mall vor primi zâmbete și voioșie la început de an școlar, din partea copiilor aflați în contexte sociale mai dificile.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior healthy-life 5 schimbari necesare pentru un stil de viata mai sanatos
Articolul următor Autentice eseuri istorice
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

A doua instalație STATCOM din Rețeaua Electrică de Transport, finanțată prin Fondul pentru Modernizare, a fost energizată în Stația Bradu
Energie
Preluarea Silicon Laboratories Inc. de către Texas Instruments Incorporated, în evaluare
Companii
Autoritățile bulgare închid temporar Podul Prieteniei Giurgiu-Ruse
Actualitate

RSS Știri Financiare

  • Câți bani face anual un freelancer român? Veniturile au crescut cu peste 27%
  • Jumătate dintre români vor să meargă la concerte și festivaluri, dar prețul îi îngrijorează
  • Câți bani a făcut Lidl în România anul trecut? Compania va reinvesti întreg profitul
  • Noul Fiat 500 Hybrid a ajuns în România. Cât costă?
Retail

Aproape 60% dintre retailerii din România au înregistrat creșteri ale vânzărilor în pandemie, în special online

5 minute
Retail

Afacerile cumulate ale celor peste 6.000 de magazine ale marilor retaileri au crescut cu 20%, peste rata inflației și avansul consumului

3 minute
Featured

Protecţia consumatorilor amendează „indolenţa la pachet” din supermarketuri

4 minute
Companii

Profi a devenit partener al proiectului „Monitorul Preţurilor”

3 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?