Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Crăciunul la DIVA: Maratonul filmelor festive difuzat exclusiv la DIVA
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Cultură și Educație

Crăciunul la DIVA: Maratonul filmelor festive difuzat exclusiv la DIVA

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 2 decembrie 2024
Distribuie

Filmele în premieră în perioada 3 – 8 decembrie 2024

Și în luna decembrie continuă Crăciunul la DIVA – maratonul de filme festive difuzate în fiecare zi, întreaga zi.Luna decembrie este cea mai importantă lună din maratonul programat de DIVA zilnic (de la ora 06:00, până târziu în noapte), grila se umple cu și mai multe premiere romantice, de sărbători. Astfel, în prima săptămână din decembrie, DIVA a programat filme cu aroma de ceai și scorțișoară, care îmbie privitorii să creadă în magia Crăciunului.

Descoperă mai multe despre premierele difuzate marți, vineri și duminică (de la ora 20:00) în perioada 3-8 decembrie, în cadrul seriei speciale Crăciunul la DIVA:

  1. Marți, 3 decembrie – „Magie sub vâsc” („Magic in Mistletoe”, 2023). Harrington (Paul Campbell) este un scriitor de succes cam singuratic, pe care editoarea lui – April (Lyndie Greenwood) – îl ajută să redescopere magia sărbătorilor. Și să înțeleagă ce impact a avut asupra comunității locale, cu ocazia festivalului anual care îi sărbătorește cărțile (nu de alta, dar pe plan local, Harrington e la fel de celebru ca Elvis).
  1. Vineri, 6 decembrie – „Un cadou secret” („The Secret Gift of Christmas”, 2023). În scenariu, experta în cadouri perfecte Bonnie (Meghan Ory, pe care am văzut-o în această toamnă la DIVA, în serialul „Chesapeake Shores”) îl ajută pe văduvul Patrick (Christopher Russell) să-și facă toate achizițiile festive din timp, inclusiv un cadou pentru fetița lui. Boonie are o inimă la fel de mare ca spiritul sărbătorilor de final de an și un stil de a face shopping complet diferit de cel al lui Patrick, iar de-a lungul poveștii îl învață pe acesta să trăiască din nou.
  1. Duminică, 8 decembrie – „Sub cerul de Crăciun” („Under the Christmas Sky”, 2023). Această premieră marca DIVA spune o poveste despre planetele care se aliniază perfect, pentru o dragoste ca-n filme! După un accident care îi anulează șansele de a ajunge în spațiu, astrofiziciana Kat (Jessica Parker Kennedy) decide să facă voluntariat la planetariul local. Aici, face echipă cu David (Ryan Paevey), pentru a lucra la o expoziție solară, care trebuie să fie deschisă publicului pe 16 decembrie.

Maratonul festiv Crăciunul la DIVA continuă de-a lungul întregii luni. În săptămâna 9-15 decembrie, DIVA a programat non-stop filme romantice de sărbători și 3 dintre ele vor fi premiere – deci nu schimba postul, rămâi pe DIVA, locul unde iubirea e la ea acasă!

Află mai multe despre programul DIVA aici: https://www.facebook.com/divaromania/

DIVA este disponibil pe canalul numărul 84 la DIGI digital, 306 la ORANGE, 107 la VODAFONE și 30 la FOCUS SAT.

„Madama Butterfly” pe scena Operei Naționale București, spectacol in memoriam Mariana Nicolesco
12 octombrie 2023
Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Hidroelectrica pune în funcțiune HA 5 Stejaru, după retehnologizare
Articolul următor Medicul pneumolog Gabriela Grigorie explică de ce copiii sunt mai vulnerabili în fața poluării și cum ne otrăvesc particulele poluante
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Răzvan Burleanu rămâne președintele FRF! A câștigat alegerile cu un scor incredibil
Sport
Avertisment ARACO: Economia încetinește, șantierele se opresc!
Construcții
FORT-IMM Romania propune măsuri concrete pentru echilibrarea prețurilor la combustibili și protejarea competitivității transportatorilor români
Actualitate Transporturi

RSS Știri Financiare

  • Cererea pentru case pe structură metalică a crescut de aproape 10 ori
  • Rețeaua socială românească eYou intră în faza de pre-lansare după o investiție de 300.000 euro
  • Allview Auto lansează o mașină electrică cu 5 uși care poate fi condusă de la 16 ani
  • Freshful NOW extinde rețeaua din București, ajungând la cinci magazine cu funcțiune exclusiv online
Cultură și Educație

Impresii de la Ciudad de México

9 minute
Cultură și Educație

Octavian Paler – între luciditate, morală și angajament civic

6 minute
Actualitate

IMPRESII ŞI EXPRESII – EXPOZIŢIE GRIGORE STAN LA CERCUL MILITAR NAŢIONAL

3 minute
Cultură și Educație

Au început înscrierile pentru TIFF 2022! Secțiunea de documentare devine competitivă

1 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?