Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Hidroelectrica actualizează prețurile oferite clienților casnici deja existenți
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Actualitate

Hidroelectrica actualizează prețurile oferite clienților casnici deja existenți

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 18 decembrie 2020
Distribuie
foto 1energy.ro

În contextul actualizării ofertei de furnizare a Hidroelectrica pentru consumatorii casnici, respectiv reducerea prețului energiei active de la 0,255 de lei/kWh, la 0,245 lei/kWh în primul semestru al anului viitor, compania anunță clienții deja existenți că și aceștia vor beneficia de noile prețuri, mai avantajoase, termenele și condițiile contractelor deja semnate urmând a fi actualizate în acest sens.

”Este un semn de respect față de clienții noștri. Toți cei care au ales deja oferta Hidroelectrica trebuie să aibă certitudinea că se pot bucura de cele mai bune condiții contractuale pe care compania le poate oferi la un anumit moment. Politica noastră comercială înseamnă atragerea consumatorilor către un parteneriat corect, în care fiecare dă tot ce are mai bun, din proprie inițiativă” – a declarat Bogdan Badea, Președintele Directoratului Hidroelectrica, potrivit unui comunicat al Biroului de Presă.

Hidroelectrica este cel mai mare producător român de energie electrică și principalul furnizor de servicii tehnologice necesare în Sistemul Energetic Național. Compania are în exploatare un număr de 209 centrale hidroelectrice cu o putere instalată totalizând 6.482 MW.

Planurile strategice ale companei includ diversificarea portofoliului de producție către zona energiei verzi și a serviciilor adiacente: înființarea/achiziționarea de parcuri eoliene onshore și offshore, fotovoltaice, producție de hidrogen, dezvoltarea unei rețele de stații de încărcare a automobilelor electrice etc.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior 31 de bune practici de aplicat în pandemie vor ajunge la cel puțin 4.000 de instituții ale statului
Articolul următor TOAN-Vietnam Anunț de presă privind inceperea proiectului „GRANT CAPITAL DE LUCRU PENTRU TOAN’S VIETNAM S.R.L.”
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Unde se va așeza prețul energiei în 2027? Diferențe uriașe între cât cer producătorii și cât ar oferi clienții, licitații anulate pe bandă
Energie
România trimite sprijin în Serbia pentru incendii. Elicopterul Black Hawk S-70M rescEU, mobilizat pentru prima misiune internațională
Extern
Dezbatere publică privind Programul pentru sisteme de stocare a energiei electrice. Înscrierile sunt deschise până pe 25 august
Energie

Flux RSS: Știri Financiare Știri Financiare

  • Mai puțin de jumătate dintre români reușesc să economisească. Cât pun deoparte pe lună?
  • Creștere a pieței de investiții imobiliare la nivel regional, România rămâne în urmă
  • Cât costă chiria în București? Aceeași locuință, diferențe și de 550 euro între sectoare
  • Românii nu mai vor să lucreze în străinătate. Cu 33% mai puține aplicări la joburi în „afară”
Actualitate

UE trebuie să își îmbunătățească infrastructura energetică în statele membre care se învecinează

4 minute
Actualitate

Caricatura zilei

coronavirus
Actualitate

Încă șase români contaminați cu coronavirus, totalul ajunge la 109 cazuri

1 minute
Actualitate

Ministrul Radu Miruță: Am început verificarea și sancționarea numirilor ilegale în companiile de stat

5 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?