Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Kaspersky iHub lansează un nou program pentru proiecte de fintech, gaming și smart home
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
IT

Kaspersky iHub lansează un nou program pentru proiecte de fintech, gaming și smart home

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 26 mai 2021
Distribuie
foto: clubitc.ro

Kaspersky Innovation Hub (iHub) anunță al cincilea program de inovare pentru start-up-uri de tehnologie și companii mature care dezvoltă proiecte pentru consumatori în domeniile fintech, gaming și arhitectura viitoarelor case. Participanții la acest program pot obține o evaluare de specialitate a ideilor lor de afaceri, acces la clienții și canalele de vânzări Kaspersky și pot crea un parteneriat pe termen lung cu compania globală de securitate cibernetică și confidențialitate digitală. Cererile de înscriere vor fi acceptate pe tot parcursul anului 2021, toate detaliile programului sunt disponibile pe kas.pr/futuresolutions.

Kaspersky promovează cooperarea cu echipe promițătoare de specialiști prin organizarea de programe deschise în căutarea de noi oportunități de afaceri comune în cadrul iHub și al programului Open Innovation Program. Cel mai recent apel pentru depuneri de proiecte este construit în jurul soluțiilor B2C pentru a atinge obiectivul Kaspersky de a combina cea mai bună protecție în domeniul securității cibernetice cu noi soluții pentru consumatori printr-o experiență de utilizare distinctă.

„Pe fondul digitalizării vieții noastre de zi cu zi, tot mai mulți oameni aleg confortul tehnologiei pentru gestionarea finanțelor, a divertismentului și a sarcinilor casnice. Prin acest nou program care nu presupune costuri sau investiții de capital, Kaspersky își propune să se asocieze cu creatorii de tehnologii în expansiune rapidă, astfel încât posibilitățile pe care le aduc, să devină oportunități pentru fiecare dintre noi. În cadrul inițiativei, participanții vor avea șansa să își evalueze proiectele, să inițieze proceduri de Proof of Concept (PoC), să testeze cererea pentru produsele și serviciile lor pe clienții reali ai Kaspersky, să organizeze zile de demonstrații pentru potențiali investitori și chiar să își dezvolte afacerea împreună cu Kaspersky” – spune Andrey Nikonov, Head of Startup Engagement la Kaspersky.

iHub este un element vital al strategiei de creștere a Kaspersky și a fost creat pentru a atrage inovații pentru a sprijini activitatea de bază a companiei și pentru a-i extinde portofoliul de produse. De asemenea, programul ajută proiectele independente să ajungă la un anumit public, precum și să acceseze rețelele de parteneri Kaspersky. În cadrul Open Innovation Program conceput de iHub, lansat în 2019, au avut loc patru runde de programe start-up. În total, activitățile iHub au atras peste 1500 de candidați din întreaga lume, 57 de proiecte devenind finalistele zilei de demo – procesul PoC a fost lansat pentru 18 dintre acestea.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior comunicat-de-presa-cluj-napoca Lansare proiect „Dotarea Institutului Inimii de Urgență pentru Boli Cardiovasculare „Niculae Stăncioiu” în contextul pandemiei COVID-19”
Articolul următor Premieră în istoria președinților americani: în pregătire, un proces împotriva lui Donald Trump
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Federația Patronatelor din Turismul Românesc, FPTR, anunță lansarea celei de-a 48-a ediții a programului social „Litoralul pentru Toți”
Turism
net whatsapp
O vulnerabilitate WhatsApp ar putea permite exploatarea funcției Instagram Reels pentru deschiderea de URL-uri suspecte
IT
Hackeri nord-coreeni distribuie malware Android prin platforme de jocuri
IT

RSS Știri Financiare

  • Românii și telefonul, o relație frustrantă! Majoritatea au ratat momente importante din cauza acestuia
  • Primul restaurant wagamama din România se va deschide la București
  • DS Smith investește peste 14 milioane de euro în fabricile de ambalaje din România
  • Mobidea mizează pe comerțul online și livrarea rapidă pentru a câștiga clienți în fața marilor lanțuri de mobilier
IT

Reff & Asociații | Deloitte Legal lansează soluția digitală SecuRE

5 minute
IT

Vulnerabilitate critică de securitate cibernetică identificată la nivelul aplicației OpenSSH

2 minute
IT

Team Romania, locul 8 la Campionatul European de Securitate Cibernetică 2024 (Torino, Italia)

3 minute
Cultură și Educație

Record de participare la UNbreakable România 2024: Peste 1.400 de elevi și liceeni s-au înscris anul acesta la cel mai complex program de securitate cibernetică din România

7 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?