Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Recomandările lunii martie la Crime+Investigation Europe
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Cultură și Educație

Recomandările lunii martie la Crime+Investigation Europe

Curierul Național
Autor Curierul Național
Publicat 22 februarie 2024
Distribuie

După primele 48 de ore Sezonul 15 (10×60’)

Din 4 martie, de luni până vineri, de la ora 22:15

„După primele 48 de ore” reia tema cunoscutei producții „Primele 48 de ore”, prezentând pe larg unele dintre cele mai captivante cazuri din serial. Prin interviuri aprofundate cu personajele-cheie, de la detectivi, procurori, avocați ai apărării, la familiile victimelor și, uneori, chiar infractorii, emisiunea „După primele 48 de ore” prezintă întreaga poveste a acestor investigații de omucidere, de la crimă la arest, la proces și dincolo de acestea.

Prin intermediul acestor interviuri exclusive și, în unele cazuri, a unor imagini reale de la proces, emisiunea pe telespectatorii sunt conduși într-o călătorie emoțională, scoțând în evidență impactul de durată al crimei.

Infractori în uniformă cu Will Mellor

Premiera duminică, 17 martie, de la ora 22:15
(7×60’)

În 54,7% dintre școlile unde învață și elevi cu cerințe educaționale speciale (CES), consilierul școlar vine doar săptămânal sau ocazional
25 noiembrie 2022

În continuarea serialului „Polițiști Ucigași”, „Infractori în uniformă” prezintă șapte noi cazuri în care au fost implicați nu doar polițiști care au ucis, ci și vinovați de fraudă, escroci, prădători sexuali și traficanți de droguri. Prezentatorul și actorul Will Mellor revine împreună cu echipa sa de experți care îi include pe detectivul inspector pensionat Howard Groves și pe psihologul criminalist Serena Simmons. Li se alătură fosta detectivă inspector-șef Sue Hill, care a anchetat infracțiuni deosebit de grave timp de 30 de ani.

Will și echipa sa de experți vor scotoci în spatele titlurilor de pe pagina întâi a ziarelor și vor explora ce i-a determinat pe cei aflați în poziții de încredere să abuzeze de puterea dată într-un mod atât de catastrofal.

Filmat la tribunal Sezonul 5

Titlul original: Court Cam

Uniunea Artiștilor Plastici din România recomandă câteva evenimente plastice care se vor derula în săptămâna 3 – 9 februarie 2025
2 februarie 2025

Din 18 martie, de luni până vineri, de la ora 23:00
(11×30’)

Seria „Filmat la tribunal” realizează o analiză complexă a unora dintre cele mai emoționante momente din sălile de judecată, surprinse de camerele de supraveghere. Astfel, publicul va putea asista la momente tensionate, care includ reacții neașteptate ale unor judecători furioși, confruntări directe iscate în timpul procesului sau chiar încercări de evadare ale unor acuzați.

- Publicitate -


Producția găzduită de prezentatorul de televiziune american Dan Abrams include, de asemenea, interviuri cu judecători și mărturii ale victimelor implicate în cazurile prezentate, pentru a completa imaginea de ansamblu a fiecărei povești prezentate pe parcursul celui de-al doilea sezon al serialului documentar.

Am supraviețuit unei crime

Sezonul 2
Din 18 martie, de luni până vineri, de la ora 23:25
(12×30’)

Serialul găzduit de jurnalistul american Gio Benitez, arată experiența de a fi victima unei infracțiuni bruște, din momentul în care cei atacați percep pentru prima dată pericolul, cu potențialele efecte de lungă durată.

Cu ajutorul înregistrărilor de pe camerele de supraveghere sau surprinse cu telefonul mobil surprinse în momentul săvârșirii crimei, seria urmărește persoane care își văd de viața de zi cu zi și care s-au confruntat cu o situație periculoasă, fiind forțate să ia o decizie rapidă pentru a se proteja pe ele sau familiile lor.

Fiecare dintre cele 12 de episoade explorează povești ale supraviețuitorilor și analizează deciziile dificile pe care o persoană aflată în pericol trebuie să o ia, alegând fie de a evita o confruntare sau de a riposta.

Charlie Chaplin sau tristeţea unor zâmbete
29 iunie 2025

Pe lângă mărturii, filmările capturate în detaliu de sisteme de securitate, camere ascunse, telefoane mobile și camere de bord sunt evidențiate și analizate pentru a ajuta la înțelegerea evenimentelor care au avut loc.

Jurnalistul Gio Benitez, gaza emisiunii, stă de vorbă cu fiecare dintre supraviețuitori și reflectă asupra incidentelor.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Articolul anterior Acțiuni ale Rusiei vizând influențarea poziției unor lideri din Balcanii de Vest. Decorat de Vladimir Putin, liderul sârbilor din Bosnia reafirmă poziția sa anti-europeană, anti-NATO
Articolul următor Recomandările lunii martie la HISTORY Channel România
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

„Zone automatizate” ale NATO de apărare la granița cu Rusia, găzduite de România, Polonia și Finlanda
Extern
ANAF lansează ANA – asistentul virtual al contribuabililor
Fiscalitate
Aproape 90% dintre organizații preferă modele SOC externalizate sau hibride
IT

RSS Știri Financiare

  • Piața creditelor ipotecare în 2025: Creștere de 6,4%, recorduri în Ilfov și Cluj, scădere abruptă în Iași
  • 130.000 de români au optat pentru fondul de pensii facultative Raiffeisen Acumulare
  • Automobilul Dacia Bigster cu numărul 100.000 a fost produs la uzina din Mioveni
  • ENEVO Group are în construcție un portofoliu de peste 1,5 GW în proiecte de energie regenerabilă
Cultură și Educație

Premiera spectacolului „Carmen” de G. Bizet, în regia Adei Hausvater, a deschis stagiunea 2025–2026 a Operei Naționale București sub semnul libertății și al iubirii ca asumare

3 minute
Cultură și Educație

Beanpole, un film cutremurător despre traumele războiului

7 minute
Cultură și Educație

Alexandru Antik: Beyond Experimental, la Centrul Cultural Palatele Brâncovenești

17 minute
Cultură și Educație

Praga lui Mozart

9 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?