Ministerul Finanțelor lansează a treia ediție din 2023 a campaniei „România are sânge de rocker” inițiată de Morning Glory, Rock FM, cu sprijinul Centrului de Transfuzie Sanguină București, prin intermediul Programului de titluri de stat FIDELIS și le acordă donatorilor de sânge o tranșă specială. Perioada de desfășurare este 18 septembrie – 03 octombrie.
„Alături de Răzvan Exarhu și Rock FM dăm startul unei noi etape din această campanie valoroasă” România are sânge de rocker, acum și de investitor”. Cele două tranșe de anul acesta ne-au arătat că nu suntem doar norocoși să avem investitori dedicați, ci și cu un suflet mare: 2.300 donatori investitori au investit peste 5 miliarde lei. Succesul ediției este cu adevărat valoros atunci când este însoțit de o grijă autentică pentru ceilalți. Această nouă tranșă oferă investitorilor randamente competitive, astfel încât să puteți să vă gestionați economiile cu încredere și să contribuiți la finanțarea proiectelor și inițiativelor noastre privind dezvoltarea economică. De asemenea, comisioanele sunt zero iar câștigurile rămân neimpozabile” , a transmis ministrul Marcel Boloș.
Donezi și ai cea mai bună dobândă
Tranșa dedicată donatorilor de sânge se va aplica pentru titlurile de stat emise în lei, cu scadența la un an, având o dobândă de 7,25%, cea mai mare oferită în cadrul acestei ediții. De asemenea, un alt beneficiu oferit donatorilor este scăderea de 10 ori a pragului minim de subscriere de la 5.000 de lei la 500 lei. Pot beneficia de condițiile avantajoase ale noii emisiuni persoanele care fac dovada donării de sânge începând cu 01 ianuarie 2023.
Se dorește ca și această ediție, prin tranșa dedicată donatorilor, să contribuie concret la stimularea donării de sânge de către persoanele fizice, alăturându-se demersurilor cu această temă derulate la nivel național, local dar și în mediul privat.
În afară de tranșa specială, ediția FIDELIS care debutează pe 18 septembrie va conține și emisiunile uzuale, respectiv: titluri de stat în lei, cu scadențe de 1 an și 3 ani și dobânzi anuale de 6,25% și respectiv 7,10%, și titluri de stat în euro, cu scadențe de 1 an și 5 ani și dobânzi anuale de 3,90%, respectiv 5,30%.
Valoarea nominală a unui titlu de stat FIDELIS este de 100 de lei pentru emisiunea în lei și 100 de euro pentru emisiunea în euro, iar pragul minim de subscriere este de 5.000 de lei, respectiv 1.000 de euro.
Persoanele fizice rezidente și nerezidente cu vârsta peste 18 ani pot subscrie în titlurile de stat FIDELIS denominate în lei și în euro, prin intermediul băncilor partenere BT Capital Partners&Banca Transilvania, Banca Comercială Română, B.R.D. – Groupe Société Générale și Alpha Bank, titluri care sunt listate la Bursa de Valori București.
Comisioane zero și câștiguri neimpozabile
În procesul de subscriere a titlurilor de stat FIDELIS nu se percep comisioane de către băncile intermediare, iar veniturile obținute, atât din dobânzi, cât și din câștigurile de capital sunt neimpozabile.
Deținătorii de titluri de stat FIDELIS lansate în cadrul emisiunilor anterioare ajunse la maturitate pot reinvesti disponibilitățile neridicate la scadență, prin subscrierea în cadrul acestei noi emisiuni.
Informații privind termenii și condițiile financiare aferente emisiunii în cadrul Programului FIDELIS pot fi consultate la secțiunea Datorie Publică și pe paginile instituțiilor partenere (www.btcapitalpartners.ro; www.bcr.ro; www.brd.ro; www.alphabank.ro; www.bvb.ro – Programul FIDELIS).
Ce trebuie să știi dacă donezi sânge
Pentru a putea dona sânge trebuie să îndeplinești următoarele condiții:
- să ai vârsta cuprinsă în intervalul 18-60 ani;
- să fii cetățean român sau (în cazul străinilor) să ai rezidența legală pe teritoriul României de minim 1 an și să poți comunica minimal în limba română;
- să ai la tine un act de identitate valabil (C.I., pașaport, carnet de conducere, carnet militar);
- să ai o stare generală fizică și psihică bună;
- să ai greutatea >/= 50 kg;
- să ai tensiunea arterială sistolică între 10 şi 18 mmHg;
- să nu fi suferit intervenții chirurgicale în ultimele 6 luni;
- să nu fii în evidență cu diverse afecțiuni în tratament (diabet, boli cardio-vasculare, hematologice, renale, infecțioase sau parazitare, reumatologice, neurologice, alergii etc.);
- să nu ai predispoziție la sângerare prelungită în caz de leziuni;
- femeile să nu fie: însărcinate, în perioada de lăuzie, de alăptare, în perioada menstruală sau la mai puțin de 5 zile de la ultima zi a ciclului menstrual;
- rezultatele analizelor din sângele prelevat din deget, înainte de donare, să fie în limitele acceptabile pentru donare (hemoglobină, glicemie, calciu, trombocite);
- vene vizibile, bine conturate. Locul puncției să nu aibă eczeme sau iritații.
Alte beneficii pentru donatori:
- Publicitate -
adeverință pentru transport, redus cu 50% pe metrou și RATB;
- o zi liberă, plătită, de la muncă, sau adeverință pentru școală/facultate;
- bonuri de masă în valoare de 67 lei, valabile până la sfârșitul anului;
- o dată pe an donatorii pot face un set complet de analize de sânge, gratuit, la Centrul de Transfuzie Sanguină (la minim 1 lună distanță față de ultima donare).
Romania are sange de Rockefeller…
Deodata i-a apucat pe idioti sa doneze sange…!
1. Sangele celor vaccinati sau infestati cu TOXINA SPIKE nu este decat OTRAVA pentru cei nevaccinati.
Aceasta metoda perversa face ca sa prosteasca Prostii si sa primeasca sange infestat = MOARTE RAPIDA !
2. Cei nevaccinati si neinfestati daca doneaza sange si li se pune PLASTURELE – VACCIN pe intzepatura = VACCINAT = Markat = MORT ambulant !
3. Pentru a se evita conflictul creat de ,,vaccinul” ucigash prin injectie, se pretinde ca Guvernul Criminal care primeste droguri din UCRAINA si le distribuie ca sa faca bani pe care sa-i trimita in SUA via Ucraina, vrea sa aiba grija de elevi si sa-i testeze antidrog. Odata ce elevului i se ia sange trebuie sa-i puna un plasture pe intzepatura, si ca sa vezi ,,coincidenta” ca tocmai plasturele – vaccin va fi folosit pentru a infesta copiii cu TOXINA SPIKE.
Nu am vazut niciun articol in Mass-media VANDUTA despre aceste metode pervese de vaccinare care deja se inmultesc.
Complicitatea la GENOCID se pedepseste la fel ca si CRIMA cu STREANGUL !
Asa se doreste VACCINAREA PERVERSA a elevilor : pe motiv ca li se ia sange pentru testul ,,antidrog’’
li se pune plasturele-vaccin pe locul intepat cu acul de seringa, si plasturele este ,,vaccinul’’ ucigash. VIDEO Plasturele – vaccin ucigash
https://vk.com/video629036819_456240998
Copil din India din părinți vaccinați
https://vk.com/video629036819_456239813
Sânge de la vaccinat coagulat după 3 min.
https://vk.com/video629036819_456239797
Inima după infarct de la ,,vaccinul’’ covid
https://vk.com/video629036819_456241015
Decese oficiale după vaccinarea covid
https://vk.com/video629036819_456241003
CEO Pfizer explică noile pastile cu CIP care să transmită semnale
https://vk.com/video629036819_456239781
Drogații din Parlamentul European
https://vk.com/video629036819_456240838
Corupția și trădarea din Parlamentul European
https://vk.com/video629036819_456240975
Lapte injectat cu ARNm
https://vk.com/video629036819_456240918
Măștile cauzează leziuni cerebrale
https://vk.com/video629036819_456240976
Orașele închisoare – a fost votată legea in Parlamentul Criminal Penal Roman !
https://vk.com/video629036819_456241060
Contractele Covid vaccinuri
Acum avem dovada,urgent, iohannis,arafat si clica lor de criminalii trebuie sa fie arestați pentru uciderea cu premeditare/ genocid/terorismul asupra poporului român!
https://vk.com/video629036819_456240953