Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Telekom Romania a lansat OneDock, instrumentul perfect pentru business
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

Telekom Romania a lansat OneDock, instrumentul perfect pentru business

Curierul Național
Autor Curierul Național
Publicat 8 ianuarie 2021
Distribuie

  • OneDock devine instrumentul perfect pentru business în sistemul de lucru de la distanță.

Instrumentele realizate pentru a spori eficiența la locul de muncă pot avea efect invers atunci când logarea, verificarea și folosirea repetată ocupă prea mult timp. Dar cu OneDock, aplicația dezvoltată de Telekom, companiile pot aduna toate aplicațiile pe care le folosesc într-un singur loc. Astfel, fiecare utilizator va avea acces rapid, o viteză de reacție mai mare și o interfață organizată și personalizată după nevoile sale.

Telekom a integrat în OneDock aproape 40 de aplicații realizate in-house sau cu ajutorul partenerilor, precum Interactions, iar aplicația este deja folosită la nivel intern de către angajații companiei. Toate acestea completează catalogul de 140 de aplicații disponibile în mod implicit la un click distanță.

Beneficiile principale pe care OneDock le aduce utilizatorului sunt posibilitatea de a-și organiza interfața cu toate aplicațiile de care are nevoie într-un singur loc pentru o vizibilitate optimă, un Password Manager local, fără captarea parolei într-un cloud, și funcția OneSearch, ce permite căutarea în toate aplicațiile pe care utilizatorul a ales să le instaleze. În plus, funcția OneDashboard oferă vizualizarea într-un singur ecran a mai multor aplicații.

“OneDock este o aplicație de desktop care simplifică folosirea tehnologiei și crește nivelul de performanță în orice context, chiar și atunci când lucrezi de acasă. OneDock își propune să strângă sub umbrela aceleiași platforme toate aplicațiile folosite de o afacere. Pentru a-și crește competivitatea, este necesar ca brandurile de telecomunicații să gândească mai mult precum companiile de software. Iar noi am făcut primul pas chiar cu OneDock, dezvoltat în totalitate intern și conectat la nevoile publicului nostru țintă”, a declarat Alexandru Isbășoiu, Business Development Manager OneDock în cadrul Telekom Romania.

“O aplicație este utilă în măsura în care poate ține pasul cu cerințele pieței. De aceea, în promovarea și mentenanța OneDock, aplicația dezvoltată de Telekom, încercăm mereu să fim cu un pas înainte. Misiunea Interactions este de a monitoriza constant contextul și de a se asigura că acest instrument ajunge la publicul țintă. În momentul de față, urmărim atent tendința de transformare digitală și ne dorim să contribuim la succesul acestei aplicații care ajută semnificativ un business aflat în tranziția impusă de context. Suntem convinși că OneDock este alegerea potrivită”, adaugă Marius Palcă, Account Manager Interactions.

Aplicația poate fi instalată și folosită gratuit accesând https://www.onedock.app/.

Consiliul Concurentei analizeaza preluarea de catre ADE GAS OIL COMPANY SRL a unor active detinute de AZALIS SRL, EUROGENETIC SRL si DOLCHIMEX SRL
21 martie 2019


Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Articolul anterior Adriana Iordan se alătură echipei SeedBlink
Articolul următor Pacienții cronici au nevoie și de medicamentele vitale, pe lângă vaccinarea anti SARS-CoV-2
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Lang Lang – un nume pentru o minune
Cultură și Educație
Consiliul Concurenței a amendat cu 4,5 milioane lei producătorul și distribuitorul produselor grupului LVMH
Companii
Groenlanda nu vrea să-și împartă resursele minerale cu SUA
Extern

RSS Știri Financiare

  • DM, liderul pieței cosmeticelor după vânzări, Sephora pe primul loc la profit
  • Rezoluțiile financiare ale românilor pentru 2026. 30% plănuiesc să economisească
  • Produsele Kormotech pentru animale de companie, disponibile în rețelele Fressnapf și Hornbach
  • IKEA deschide un Studio de Planificare și Comandă la Brașov
BestJobs
Companii

Un sfert dintre angajatori caută să recruteze studenți până la finalul anului

4 minute
Companii

În primele nouă luni s-au tranzacționat în București terenuri pentru dezvoltarea a 8.000 de locuințe și 180.000 mp de birouri

4 minute
Companii

Fabrica Arctic de mașini de spălat, singura fabrică certificată LEED Platinum

2 minute
Companii

42% din totalul companiilor de impact sunt companii restructurabile sau în insolvență iminentă

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?