Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Consiliul Concurenţei analizează tranzacţia care se realizează prin trecerea la controlul unic exercitat de Leabrook Ltd.
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Companii

Consiliul Concurenţei analizează tranzacţia care se realizează prin trecerea la controlul unic exercitat de Leabrook Ltd.

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 23 mai 2022
Distribuie
foto ceccarbusinessmagazine.ro

Consiliul Concurenţei analizează tranzacţia care se realizează prin trecerea de la controlul în comun exercitat de Leabrook Ltd. și IHC SARL asupra EnergoBit Holding Ltd. și indirect asupra EnergoBit S.A. la controlul unic exercitat de Leabrook Ltd.

Leabrook Ltd din Cipru este deținută, prin intermediul unui vehicul investițional, de fondatorii grupului EnergoBit – Dl. Stefan Gadola, Dl. Peter Pal, Dl. Ioan Socea, și Dl. Tudor Alexandru Socea.

Ca urmare a modificării controlului asupra EnergoBit S.A., tranzacția va conduce și la o modificare a controlului asupra entităților controlate în mod direct de către EnergoBit S.A. și indirect de către Leabrook Ltd, și anume: EnergoBit Control Systems S.R.L., EnergoBit Transformers S.R.L., Energolux Impex S.R.L., EnergoBit Tavrida S.R.L. și ELM Electromontaj Cluj S.A.

Activitatea grupului EnergoBit este axată pe următoarele domenii de activitate:

• antreprenoriat general, execuție, modernizare, mentenanță instalații electrice, în special de medie și tensiune înaltă tensiune;

• soluții pentru sisteme de monitorizare a consumului de energie, protecții prin relee şi sisteme SCADA („Supervisory Control And Data Acquisition” – Monitorizare, Control și Achiziții de Date);

- Publicitate -

• producția de posturi de transformare prefabricate medie/joasă tensiune, celule de medie tensiune de distribuție primară şi secundară, transformatoare de distribuție în ulei cu pierderi reduse şi ultrareduse, tablouri electrice (protecție, automatizare și SCADA, măsură).

În conformitate cu prevederile Legii concurenţei (nr. 21/1996), această operaţiune este o concentrare economică ce trebuie autorizată de Consiliul Concurenţei. Autoritatea de concurenţă va evalua această concentrare economică în scopul stabilirii compatibilităţii sale cu un mediu concurenţial normal şi va emite o decizie în termenele prevăzute de lege.

Eventualele observaţii şi puncte de vedere pot fi transmise autorităţii de concurenţă prin fax, la nr. 021.405.45.08, prin e-mail la adresa industrie@consiliulconcurentei.ro sau prin poştă la următoarea adresă: Consiliul Concurenţei, Piaţa Presei Libere nr. 1, Casa Presei, corp D1, sector 1, Bucureşti, cod poştal 013701, Oficiul Poştal nr. 25, în termen de 20 zile de la data prezentului anunţ.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Ucraina: Soldatul rus judecat pentru crimă de război, condamnat la închisoare pe viață
Articolul următor BRICS Securitatea și dezvoltarea, prioritățile țărilor din mecanismul BRICS
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Breșă de securitate la SafePal: datele a aproape 40.000 de clienți au fost expuse
IT
Autoritățile SUA avertizează asupra atacurilor care vizează sistemele industriale Siemens
IT
Atacatorii pot ocoli MFA prin furtul sesiunilor Microsoft 365
IT

Flux RSS: Știri Financiare Știri Financiare

  • Românii au cheltuit anul trecut peste 42 miliarde de euro în marile lanțuri de magazine
  • McDonald’s investește peste 7 milioane de lei în cel de-al doilea restaurant din Piatra Neamț
  • Modullo, un nou concept de mini-birou pe piața de coworking
  • Digitalizarea serviciilor financiare – Cum s-a schimbat accesul la împrumuturi rapide
Companii

French Revolution deschide al treilea magazin din rețea în The Bridge 3

2 minute
Companii

Flanco deschide cel mai mare magazin din țară în Afi Ploiești

4 minute
Companii

Apple păstrează și în 2023 coroana pentru cel mai valoros brand din lume în clasamentul BrandZ al Kantar

11 minute
medicover
Companii

Creștere de 20% a veniturilor Medicover și Synevo din România

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?