Caută pe site
Publică anunț în ziar
curierul-national-logo Logo-Curierul-National-Blck
Publică anunț în ziar
  • Actualitate
  • Economie
    • Agricultură
    • Asigurări
    • Auto
    • Companii
    • Construcții
    • Energie
    • Finanțe și Bănci
    • Fiscalitate
    • HR
    • Imobiliare
    • IT
    • Retail
    • Transporturi
    • Turism
  • Extern
  • Politic
  • Cultură și Educație
  • Sport
  • Opinii
Reading: Ai carti de vanzare? Le poti vinde unui anticariat
Distribuie
Curierul NationalCurierul National
Search
  • Actualitate
  • Economie
  • Extern
  • Opinii
  • Politic
  • Sport
  • Salvate
  • PUBLICAȚIA
    • Despre noi / Contact
    • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Redacția
Have an existing account? Sign In
Follow
Cultură și Educație

Ai carti de vanzare? Le poti vinde unui anticariat

Curierul Național
Autor
Curierul Național
Publicat 10 septembrie 2019
Distribuie
Anticariat-Carti-min

Anticariat-carti.com este unul dintre cei mai importanti achizitori de carti vechi si noi, din Romania, cu o oferta de pret foarte buna, adresata tuturor celor care isi doresc sa vanda volumele pe care le detin – clientii pot fi persoane fizice sau juridice.

Avantaje oferite de Anticariat-carti

Reprezentantii Anticariat – Carti au gandit o oferta accesibila tuturor celor care detin carti si doresc sa le vanda. „Cumparam carti din toate domeniile, carti vechi si noi, in aceeasi masura. Clientii nostri fac parte din toate categoriile sociale. Sunt persoane care isi doresc sa desfiinteze biblioteci intregi, din diverse motive, si sunt persoane care detin un numar mai mic de carti pentru ca le-au citit si considera ca nu este drept sa le inchida in niste rafturi, de unde vor mai fi ridicate doar cand se sterge praful”. – spune unul dintre evaluatorii Anticariat-carti.

Intre cele mai importante avantaje oferite se numara urmatoarele:

  • programul de evaluare al cartilor este stabilit de catre clienti, in functie de orele la care pot fi gasiti acasa – inclusiv dupa orele 17 si, de asemenea, in zilele de vineri, sambata si duminica;
  • evaluatorii se deplaseaza la adresa stabilita fara sa se perceapa taxe pentru acest serviciu, chiar daca dupa negocierea pretului nu se ajunge la consens cu vanzatorul si acesta nu le va mai vinde;
  • cartile achizitionate pot fi din toate domeniile, carti rare, carti cu autograf, carti din colectiile care se vindeau cu ziare s.a.m.d. Singura conditie pentru a se vinde este legata de starea acestora – nu trebuie sa le lipseasca pagini si nu trebuie sa se lipseasca copertile;
  • pretul este propus si nu impus. Se poate negocia si poate fi acceptat sau nu de catre client;
  • vanzarea cartilor unui anticariat este cea mai avantajoasa forma prin care un numar mare  de carti pot fi vandute in acelasi timp – spre deosebire de alte forme de vanzare, respectiv, pe site-uri publicitare, in piete, targuri de profil, de la un anticariat se obtin banii pentru toate cartile, evitandu-se serviciile de coletarie si altele similare.

De ce cartea tiparita este mai pretuita decat un ebook

Tehnologia prezentului este atat de performanta, incat lecturarea unei carti pe Internet este o practica deja comuna. Cu toate acestea, un ebook nu se poate compara cu o carte tiparita – ii lipseste acel miros specific de cerneala, nu poate fi rasfoit pagina cu pagina intr-un mod care mangaie fiecare fila si nu contribuie la crearea unei atmosfere boeme, atat de speciala.

Vestea buna este ca exista acea categorie de oameni deosebiti care pretuiesc cartile tiparite! Astfel de persoane se numara printre cele care dau curs unui anunt „cumpar carti pentru anticariat” din cel putin doua motive: nu sunt egoiste si isi doresc ca si altii sa se poata bucura de lectura unei carti pretioase sau pur si simplu isi doresc sa obtina o suma de bani pentru a o reinvesti in carti pe care nu le-au citit inca.

Anticariat-carti.com raspunde cu promtitudine oricarei solicitari, asigurand cele mai bune conditii pentru tranzactie, practic, formula este foarte simpla: telefon pentru o discutie in care se stabilesc coordonatele tranzactiei – evaluare – negociere pret – plata – preluarea cartilor fara aportul celor care le-au vandut.

Distribuie articolul
Facebook Whatsapp Whatsapp LinkedIn Reddit Telegram Email Copy Link Print
Distribuie
Articolul anterior Radu Pavel Ce probleme pot apărea la înfiinţarea unei firme în România
Articolul următor populatie Evoluție surprinzătoare în statistica populației
Niciun comentariu

Lasă un răspuns Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

-Publicitate-
Ad imageAd image

Ultimele articole

Sărbători pascale luminate!
Actualitate
Evenimente din lumea artelor vizuale recomandate de UAP
Cultură și Educație
Grevă la Lufthansa. Traficul aerian dintre România și Germania este serios afectat
Extern

RSS Știri Financiare

  • AnimaWings inaugurează primele zboruri directe către Atena, de la Timișoara și Cluj-Napoca
  • Prima istorie documentată a real estate-ului român modern se lansează pe 21 aprilie
  • Peste 65% dintre mașinile noi înmatriculate în martie au fost electrice sau hibrid
  • Nolte Home Studio, afaceri de aproximativ 6,6 milioane lei în 2025
Cultură și Educație

Octavian Paler – între luciditate, morală și angajament civic

6 minute
Cultură și Educație

Mihai Eminescu tradus în limba chineză

10 minute
Cultură și Educație

Imaculat câștigă Premiul Publicului în cadrul Les Films de Cannes à Bucarest .12

7 minute
Cultură și Educație

A Quiet Place: când strigătul de eliberare aduce moartea

4 minute
favicon curierul national favicon curierul national
  • EDIȚIA DIGITALĂ
  • ABONAMENT DIGITAL
  • PUBLICĂ ANUNȚ ÎN ZIAR
  • CONTACTEAZĂ-NE

PUBLICAȚIA

  • Despre noi
  • Publicitate
    • Fonduri Europene
    • Anunțuri Mică Publicitate
    • Advertorial
  • Redacția
  • Contact

ȘTIRI

  • Actualitate
  • Extern
  • Cultură și Educație
  • Politic
  • Sport
  • București

BANI

  • Economie
  • Companii
  • IT
  • Agricultură
  • Energie
  • Fiscalitate
  • Imobiliare
  • Turism

PARTENERI

  • B1 TV
  • Gazeta de Sud
  • Money Buzz!
  • Știrile de Azi
  • Goool.ro
  • Bucharest Daily News
  • Slatina Buzz!

BUN DE AFACERI, DIN 1990

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?